استقبال تماشاگران از پشت صحنه فیلم اصغر فرهادی

تهران- ایرنا- مستند«صحنه‌هایی از یک جدایی» ساخته حسام اسلامی رتبه اول را در میان مستندهای به نمایش درآمده روز دوم سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت کسب کرد.

به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، سه فیلم برتر از نگاه تماشاگران جشنواره سینماحقیقت تا پایان روز دوم جشنواره، توسط شورای سیاست‌گذاری بخش آراء مردمی اعلام شد.

سه فیلم «صحنه‌هایی از یک جدایی»، «پروژه ازدواج» و «رویای سیاه» روز سه شنبه ۱۹ آذرماه بیشترین آمار فروش بلیت سامانه سینماتیکت را به خود اختصاص دادند.

سه فیلم مستند «صحنه هایی از یک جدایی» ساخته وحید صداقت، «پروژه ازدواج» ساخته حسام اسلامی و عطیه عطارزاده و «رویای سیاه» ساخته ارد عطارپور به ترتیب به عنوان پرفروش ترین فیلم های دومین روز از سیزدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت معرفی شدند.

این آمار صرفا مربوط به آثاری است که بلیت آن ها از طریق سامانه سینماتیکت فروخته شده است.

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت از ۱۸ تا ۲۵ آبان در پردیس سینمایی چارسو به عنوان پردیس اصلی و موزه سینما، به دبیری محمد حمیدی‌مقدم برپاست. این جشنواره در بخش مسابقه ملی شامل ۶۲ فیلم است.

از این تعداد ۲۷ فیلم به گونه مستند کوتاه، ۱۵ فیلم به گونه مستند نیمه‌بلند و ۲۰ فیلم به گونه مستند بلند اختصاص دارند که کامران شیردل، یونس شکرخواه، سیف‌الله صمدیان، پیروز کلانتری، حبیب احمدزاده، محمدحسین مهدویان و مونا زندی داوری برای انتخاب برترین مستندها را در این بخش به عهده دارند.

همچنین در بخش مسابقه بین‌الملل امسال که حدود شش هزار فیلم از بیش از ۱۰۰ کشور جهان متقاضی شرکت در آن بوده اند، ۵۴ فیلم در ۷ بخش مسابقه و غیررقابتی پذیرفته شده‌اند. در بخش مسابقه بین‌الملل به تفکیک ۸ مستند کوتاه، ۸ مستند نیمه‌بلند و ۸ مستند بلند نمایش با یکدیگر رقابت می‌کنند. همچنین نمایش‌های ویژه شامل ۸ فیلم و پرتره شامل ۸ فیلم است.

جایزه شهید آوینی ویژه‌ نمایش و تقدیر از فیلم‌های مستند منتخب حوزه‌ انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت در منطقه نیز برای ششمین سال متوالی، به عنوان بخش‌ ویژه‌ جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت برگزار می‌شود و امسال ۲۹ فیلم در آن شرکت دارند و داوری این بخش به عهده محمدمهدی طباطبایی نژاد، مسعود فراستی و مهدی قربان‌پور است. بخش های دیگر شامل مستندهای کارآفرینی، مستندهای پرتره، نمایش های ویژه است ضمن اینکه کارگاه های تخصصی نیز در زمینه ساخت فیلم مستند برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =