اولویت‌های پژوهشی بنیاد شهید هر ۳ سال یکبار به روز می‌شوند

تهران - ایرنا - رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه اولویت‌های پژوهشی بنیاد هر سه سال یکبار به‌ روز می‌شوند، افزود: در سال جاری نیز مهم‌ترین اقدام در هفته پژوهش، تصویب و نهایی شدن اولویت‌ها و عناوین پژوهشی جدید بنیاد است.

به گزارش روز چهارشنبه بنیاد شهید و امورایثارگران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به پیش رو بودن هفته پژوهش گفت: سازمان‌ها برای پویایی و به روز بودن نیازمند پژوهش هستند. فعالیت‌های پژوهشی با بررسی فعالیت‌ها و فرایندهای گذشته و سنجیدن نیازهای آینده می‌تواند به تقویت فعالیت‌های سازمان منجر شود.

وی ادامه داد: بنیاد دارای دو رسالت اصلی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و خدمت‌رسانی به جامعه ایثارگری است. اجرای دقیق این دو رسالت نیازمند پژوهش در ابعاد مختلف است که این کار در بنیاد بر عهده دفتر مطالعات و پژوهش‌هاست.

معاون رییس جمهوری با بیان اینکه اولویت‌های پژوهشی بنیاد شهید و امور ایثارگران هر سه سال یکبار به‌ روزرسانی می‌شوند، افزود: در سال جاری نیز مهم‌ترین اقدام در هفته پژوهش(۲۳ تا ۲۸ آذر ماه)، تصویب و نهایی شدن اولویت‌ها و عناوین پژوهشی جدید بنیاد است.

وی افزود: در راستای تدوین اولویت‌ها و عناوین پژوهشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، کارگروهی با حضور نمایندگان معاونت‌های بنیاد تشکیل‌ و نیازسنجی‌های لازم در این خصوص انجام می‌شود و اولویت‌ها و عناوین پژوهشی تصویب‌شده در نهایت مورد استفاده پژوهشگران و دانشجویان قرار خواهد گرفت.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران توانمندسازی، سبک زندگی ایرانی - اسلامی، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ایثار اجتماعی، سلامت در ابعاد مختلف و توسعه مدیریت را از جمله اولویت‌های پژوهشی جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران برای جامعه هدف و کارکنان بنیاد اعلام کرد.

شهیدی با اشاره به گزارش ارائه شده توسط حجت‌الاسلام ‌کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد در خصوص تعیین تکلیف مراکز علمی کاربردی وابسته به بنیاد، گفت: لازم است از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی مرکز علمی کاربردی امام خمینی (ره) در راستای فعالیت‌های بنیاد استفاده شود.

شهیدی با تأکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی در خصوص خدمات و فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: معاونت‌ها و ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران باید با مجموعه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد ارتباط مستمر داشته باشند تا اطلاعات و اخبار از این طریق به‌خوبی به اطلاع جامعه ایثارگری برسد.

وی با بیان اینکه بخش عمده بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران به پرداخت حقوق اختصاص دارد، گفت: بنیاد نهادی خدمات رسان است و با توجه به این موضوع باید هزینه‌های مربوط به خدماتی چون بیمه و همچنین بدهی‌های بنیاد در حوزه‌های بیمه و آموزش در بودجه سنواتی در نظر گرفته شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha