۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۳
کد خبرنگار: 2055
کد خبر: 83590325
۰ نفر

برچسب‌ها

پرداختن به شهدای هنرمند، فرهنگ ما را تقویت می‌کند

تهران-ایرنا- خواننده سرودهای انقلابی، مراسم پاسداشت شهدای هنرمند را در فضای فرهنگی امروز جامعه ضروری دانست و گفت: پرداختن به شهدای هنرمند، فرهنگ ما را تقویت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان کشور، محمدگلریز در گفتگویی گفت: به طور کلی بزرگداشت برای شهدا کار بسیار پسندیده و خوبی است و برای شهدای هنرمند که به زیور هنرهم آراسته اند اهمیت و ضرورت این کار را دوچندان میکند.دراصل زبان هنر و معیارهنری خیلی راحت تراززبان های دیگر بامخاطبان ارتباط برقرار می کندو هرمطلبی که هنرمندانه و عالمانه ارائه شود موثر و اثربخش تر خواهد بود.

خواننده سرود "خجسته باداین پیروزی" همچنین افزود: کاربرای شهدا و نیز خانواده های آنان هنوز ادامه باید داشته باشد و ماهنوز هم به شیوه های رفتاری و سلوک اخلاقی شهدا در تمامی شئون زندگی مان در سطح جامعه نیازمندیم.امیدوارم که متولیان فرهنگی هنری جامعه مثل سازمان صداوسیما،حوزه هنری،سپاه و بسیج و همه ارگان های فرهنگی و هنری کشور بیش ازپیش دراین خصوص سرمایه گذاری کنند چراکه فرهنگ و هنرامروز ایران به شدت نیازمند الگوبرداری از شیوه و سبک زندگی و رفتار شهداست.

گلریز افزود: مادرشرایطی به سرمی بریم که جبهه استکبار و غرب باهمه توان مادی و معنوی خود سعی در اضمحلال و فروپاشی فرهنگ و هنر چندین هزارساله ما دارد و باهمه قوا دراین میدان حضور دارند و هزینه می کنند.تمام هدفشان نیز اغوای جوانان وطن از طریق هنر پوچ و بی محتوای غربی است که هیچ تناسبی با موازین وومعیارها و هنجارهای شرعی و عرفی ماندارد.این وظیفه خطیر برعهده متولیان فرهنگ و هنرمملکت است که کشور را ازاین مهلکه هولناک رهایی بخشند و باسرمایه گذاری کلان و گسترده در بخش های گوناگون هنری و تقویت زیرساختها و رفع مشکلات و موانع، فرهنگ و هنرایرانی اسلامی خودمان را درمقابل این هجوم خصمانه بیمه کنند.

گلریز اضافه کرد: اکنون همه باوردارند و داریم که درجنگ نابرابر اقتصادی هستیم و می بایست همانند زمان جنگ و دفاع مقدس که همه ملت یکدل و یک صدا بخاطر وطن و اسلام متحد شده بودند،دوباره اقتدارملی خودرابه رخ دنیا بکشانیم و از این پیچ سخت تاریخی به سلامت عبور کنیم.با نشستن و نگاه کردن نمیشود مقابل هجمه دشمنان ایستاد و برای زنده نگه داشتن نام و یاد و خاطره اسطوره هایی مانند همت ، باکری ،زین الدین و باقری ،چمران،صیاد شیرازی و هزاران شهید به خون تپیده گمنام وطن بنا به فرمایش دقیق مقام معظم رهبری می بایست برنامه داشت و مقتدرانه عمل کرد.

قراراست در مراسم پاسداشت شهدای هنرمند کشور"شاهدان شیدایی"، از محمدگلریز خواننده سرودها و نغمات ماندگار و خاطره انگیز انقلاب و دوران دفاع مقدس تقدیر و تجلیل به عمل آید.

دراین مراسم همچنین قراراست درکنارتجلیل از خانواده معظم شهدای هنرمند، از آقایان مرتضی سرهنگی در حوزه ادبیات مقاومت و پایداری،مسعود نجابتی در عرصه هنرهای تجسمی و گرافیک و جمال شورجه در عرصه سینما ،به خاطر حضور متعهدانه و اثربخش در جریان هنرانقلاب اسلامی تقدیر شود.

مرکز بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بامشارکت سازمان بسیج هنرمندان کشور مراسم پاسداشت شهدای هنرمند کشور را برگزار می‌کنند. دراین برنامه قراراست از شهدای هنرمند رشته‌های مختلف هنری از جمله سینما، هنرهای نمایشی، موسیقی و سرود، هنرهای تجسمی، عکاسی، ادبیات، خوشنویسی و شعر تجلیل و تکریم به عمل آورده شود. این مراسم روز شنبه ۲۳ آذرماه ۹۸ ازساعت ۱۷.۳۰ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =