۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۴
کد خبرنگار: 1880
کد خبر: 83590322
۰ نفر

برچسب‌ها

پهپاد تروریست‌ها در شمال سوریه سرنگون شد

تهران- ایرنا - ارتش سوریه یک فروند هواپیمای بدون سرنشین تروریست ها را در شمال غرب استان حماه در شمال سوریه سرنگون کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود که این پهپاد مجهز به بمب در شهرک الفریکه در سهل الغاب در شمال غرب استان حماه و نزدیک ادلب سرنگون شده است.

ارتش سوریه در ماه های گذشته در عملیاتی موفق شد تا مناطق اشغالی شمال غرب استان حماه را آزاد کند و به حضور تروریست ها در این مناطق پایان دهد.

ارتش سوریه علاوه بر این مناطق بخش هایی از استان اشغالی ادلب در شمال غرب سوریه و در مجاورت استان حماه را نیز آزاد کرد و تروریست ها متحمل شکست های سنگینی در این مناطق شدند و تا شهر راهبردی خان شیخون عقب نشینی کردند.

در روزهای اخیر اخبار از سوی رسانه های روسی در ارتباط با تحرکات تروریست ها و جابجایی سلاح های شیمیایی در مناطق جنوب ادلب و در خط تماس آنان با ارتش سوریه منتشر شده است.

پیش از این ۲۰۰ بار در جریان بحران ۹ ساله سوریه که از اسفند ماه ۱۳۸۹ گزارش هایی مبنی بر استفاده از سلاح های شیمیایی منتشر شده است ولی با وجود حضور بازرسان سازمان های بین المللی و سازمان ملل گزارش روشنی از طرف استفاده کننده منتشر نشده است.

تروریست ها به دنبال شکست های خود در سال های اخیر دست به اجرای سناریوهایی با استفاده از سلاح شیمیایی می زنند که آخرین مورد آن در منطقه دوما در نزدیک دمشق انجام شد که بعدها و با آزاد شدن دوما و تحقیقات از منابع محلی روشن شد که با هدف کشاندن حامیان غربی خود به صحنه درگیری ها در سوریه انجام شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =