۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۳
کد خبرنگار: 1112
کد خبر: 83590317
۰ نفر

برچسب‌ها

اجرای سه نمایش جدید و برپایی یک نمایشگاه

تهران- ایرنا- اطلاعاتی از سه نمایش جدید که قرار است به زودی اجرای خود را آغاز کنند و برگزاری نمایشگاه «اسکیس و طراحی صحنه» در تئاترشهر،‌ اخبار کوتاه تئاتر امروز است.

نمایشگاه اسکیس و طراحی صحنه برای تئاتر برگزار می‌شود

نمایشگاه اسکیس و طراحی صحنه برای تئاتر هنرجویان موسسه برگ با همکاری واحد ارتباطات آموزش و پژوهش مجموعه تئاترشهر از روز ۲۱ آذرماه در سالن انتظار تالارهای چهارسو و سایه برپا خواهد شد.

در این نمایشگاه که تا ۳۰ آذرماه میزبان مخاطبان خواهد بود، آثار تعدادی از هنرجویان مصطفی مرادیان از جمله زهرا کاظمی، مریم مالمیر، کیانا (فاطمه) فخر قاسمی، سحربهاری و مهسا ابراهیم زاده در حوزه اسکیس و طراحی صحنه برای تئاتر به نمایشگاه گذاشته می شود.

مصطفی مرادیان درباره برگزاری این نمایشگاه توضیح داده است: طراحی صحنه بخشی از بدنه دراماتیک تئاتر است که در راستای فهم و انتقال بهتر رویدادهای نمایشی حرکت می کند. طراحان صحنه، از جمله عوامل اثرگذار در هر اجرا هستند که پس از واکاوی و تحلیل نمایشنامه و بررسی ظرفیت های گروه اجرایی، ایده های ذهنی خود را با زبان تصویر عینی می کنند.

وی افزود: از مهم ترین ابزار بیانِ بصری در این رشته، اسکیس و طراحی دست آزاد است طراحان می آموزند که اندیشه های خرد و کلان خود را بر روی کاغذ پیاده کنند و این آغازی برای ورود به جهان خلاقانه طراحی صحنه است. این آثار حاصل تلاش هنرجویانی است که به صورت مجزا به تحلیل نمایشنامه خود پرداخته و تلاش کرده اند که کلمات و کنش های شاخص درون متنی را با اسکیس و طراحی ملموس و آشکارا کنند.

دراکولای سفید به شهرزاد می‌آید
نمایش دراکولای سفید با طراحی و کارگردانی محسن میرزاخانی، نویسندگی دانیال چاووشی و محسن میرزاخانی و تهیه‌کنندگی حسام آهنگر به زودی در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.  
این اثر روایت زندگی دختری بوده که در بند اسارت به سر می‌برد. تنها راه نجات او آمدن فردی است که از آن با نام دراکولای سفید یاد می‌شود.
میرزاخانی پیش از این طراحی، نویسندگی و کارگردانی نمایش رِم و طراحی و کارگردانی نمایش کمدی مرگ نوشته وودی آلن را بر عهده داشته است.
 

از یکم تا ششم دی‌ماه مهم نیست

نمایش مهم نیست نوشته دیوید آیوز و مهران عشریه و به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حمیدرضا عیوضی از یکم دی‌ماه در تماشاخانۀ شانو به نمایش درمی‌آید. بخشی از این متن کمدی را شادی جلیلیان ترجمه کرده و بخش دیگر این متن را مهران عشریه نگاشته است. در این اثر که به تأثیر سرنوشت در زمان زندگی می‌پردازد، مهدی رضایی، مسعود رحیمی و یانا فومنی به ایفای نقش می‌پردازند.

فروش بلیط اینترنتیِ مهم نیست در سایت تیوال انجام می شود و این نمایش از یکم تا ششم دی‌ماه، هرشب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت چهل‌وپنج دقیقه در تماشاخانۀ شانو به نشانیِ تهران، خیابان وصال شیرازی، بالاتر از تقاطع طالقانی، کوچۀ فرهنگی (بهنام) به صحنه می‌رود.

احسان امانی داستان های عامه پسند را به صحنه می‌برد
امانی کارشناس کارگردانی سینما فعالیت هنری خود را از سال ۹۷ با نمایش قربانیان بدنام شروع کرده است و همچنین کارگردان نمایش جک قاتل و نویسنده نمایش مردگان و نویسنده و کارگردان نمایش چند زندگی سگی بوده است.
 احسان امانی در مورد نمایشنامه داستان های عامه پسند گفت: این نمایش نگاهی ساده و طنزآلود به مسائلی که در پیرامون ما اتفاق میافتد، می اندازد و داستان های کوتاه و مستقلی را از زبان نویسنده ای گمنام روایت می کند که دی ماه در یکی از سالن های خصوصی تئاتر به صحنه خواهد رفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha