۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۹
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83590311
۰ نفر

برچسب‌ها

سه واحد قصابی در سنندج پلمب شد

سنندج - ایرنا - مسوول روابط عمومی اداره‌کل دامپزشکی کردستان گفت: سه واحد قصابی به علت عرضه گوشت غیر قابل مصرف در منطقه بهاران شهر سنندج با حکم مقام قضایی پلمب شد.

محمد طاهری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جریان بازدید گروه های ستادی این اداره کل در روز گذشته از مراکز تهیه و توزیع فروارده‎های خام دامی تخلف سه واحد محرز شد و در نهایت اداره کل دامپزشکی به جرl تهدید علیه بهداشت عمومی از آنان به مراجع قضایی شکایت برد.

وی اضافه کرد: کارشناسان پس از ضبط ۶۰ کیلوگرم گوشت غیر قابل مصرف و فاسد واحدها را به مراجع قضایی معرفی و مقام قضایی دستور پلمب هر سه مرکز را صادر کردند.

طاهری افزود: در سال جاری تا کنون در قالب بازدیدهای مختلف کارشناسان دامپزشکی و شکایت این اداره کل مراجع قضایی دستور پلمب ۱۹ واحد تهیه و توزیع فرآورده های دام و طیور را صادر کرده است.

مسوول روابط عمومی اداره‌کل دامپزشکی کردستان یادآور شد: سامانه پیغامگیر ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی کردستان آماده دریافت گزارشات مردمی در زمینه تخلفات عرضه فرآورده های خام دامی در سراسر استان است.

جمعیت دامی استان کردستان حدود ۲ میلیون و ۲۱۰ هزار راس دام سبک (گوسفند و بز) و ۲۰۰ هزار راس دام سنگین (گاو و گوساله) است.

هم اکنون در این استان ۷۶۸ واحد پروش طیور شامل مرغداری گوشتی، تخم گذار و جوجه ریزی، پرورش بوقلمون، شترمرغ و سایر با ظرفیت سالانه ۱۷ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۵۴۹ قطعه فعال است.

استان کردستان یکی از مناطق دام خیز و دامپرور کشور محسوب می شود که سالانه حدود ۲۴ هزار تُن گوشت قرمز و ۱۸۱ هزار تن شیر از دام های استان تولید می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =