هزار مسافر گرفتار برف در جاده‌های تکاب نجات یافتند

مهاباد- ایرنا- فرماندار تکاب با اشاره به مسدود شدن راه دسترسی ۲۵ روستای شهرستان، گفت: یک‌هزار نفر از سرنشینان ۳۲۰ دستگاه خودرو که شب گذشته و بامداد امروز در جاده‌های منتهی به تکاب گرفتار برف و یخبندان شده بودند، با تلاش راهداران نجات یافتند.

محمود زمانی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شب گذشته ۱۸۰ دستگاه  خودرو سواری و باری از جمله سه دستگاه اتوبوس در گردنه مائین‌بلاغ محور تکاب- شاهین‌دژ، ۱۰۰ دستگاه خودرو در محور تکاب- بیجار و ۴۰ دستگاه در محور روستایی علی آباد – نخوددره به علت بارش برف و یخبندان جاده قادر به تردد و ادامه مسیر نبود.

وی با بیان اینکه رانندگان بیشتر خودروهای گرفتار در برف فاقد زنجیر چرخ بودند، اظهار داشت: ماموران اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تکاب تا بامداد امروز مشغول برف‌روبی محورها بودند و با تلاش مستمر به بازگشایی جاده‌های منتهی به تکاب موفق شدند.

فرماندار تکاب ادامه داد: ۱۸۴ کیلومتر از محورهای بین شهری و روستایی این شهرستان از ساعت هشت صبح روز گذشته تا ساعت چهار بامداد امروز به مدت ۲۰ ساعت توسط ۶ اکیپ راهداری برف‌روبی و نمک‌پاشی شد.

«زمانی» با اشاره به اینکه هم‌اینک تمام محورهای بین شهری و جاده‌های منتهی به تکاب باز است و تردد در آنها جریان دارد، گفت: برای تسریع در بازگشایی جاده‌های این شهرستان شب گذشته یک دستگاه خودرو مجهز برف‌روب و نمک‌پاش از میاندوآب به تکاب اعزام شد.

وی بیان کرد: برخی از محورهای مواصلاتی تکاب از جمله محور تکاب - دندی به طول ۵۵ کیلومتر و محور تکاب - شاهین‌دژ به طول ۳۵ کیلومتر شب گذشته در چهار نوبت برف‌روبی شد.

فرماندار تکاب افزود: همچنین راه دسترسی ۲۵ روستای بخش‌های مرکزی و تخت سلیمان این شهرستان به دلیل بارش برف و یخبندان مسدود شده و تردد در آنها به‌کندی صورت می‌گیرد که راهداران اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای تکاب مشغول بازگشایی این محورها هستند.

رییس اداره هواشناسی تکاب نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ارتفاع برف در مناطق روستایی را ۳۷ سانتی‌متر و در شهر ۲۱سانتی‌متر اعلام کرد.

رسول جبرئیلی افزود: کمینه دمای هوای تکاب در شبانه‌روز گذشته منفی چهار درجه سانتی‌گراد گزارش شد که پس ازچالدران با منفی هشت درجه سانتی‌گراد دومین شهر سرد آذربایجان‌غربی بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =