۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۳
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83590297
۰ نفر

برچسب‌ها

هشت زندانی در قزوین با کمک یک موقوفه آزاد شدند

قزوین - ایرنا - هشت زندانی جرائم غیرعمد در استان قزوین با حمایت موقوفه حاج ملاعلی واعظ قزوینی از زندان آزاد شدند.

وکیل موقوفه حاج ملاعلی واعظ قزوینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای پرداخت بدهی و آزادی این زندانیان مبلغی معادل ۱۳۰ میلیون ریال از محل درآمود موقوفه پرداخت شده است.

فرزانه پروینیان با بیان اینکه زندانیان از طریق ستاد دیه و دادگستری‌های استان قزوین به موقوفه معرفی شدند، اظهار داشت: هفت نفر از زندانیان مرتکب جرائم غیرعمد و یک نفر دیگر که مرتکب ضرب و شتم شده بود، با پادرمیانی اعضای حقوقی موقوفه و جلب رضایت از شاکی توانستند از زندان رهایی یابند.

وی با بیان اینکه کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، میزان آسیب‌های اجتماعی را در جامعه کاهش می‌دهد، گفت: خانواده یکی از زندانیان به علت محکومیت حبس در معرض آسیب‌های روحی و اجتماعی قرار گرفته بود و با بازگشت این فرد به کانون خانواده تهدیدات اجتماعی رفع شد.

پروینیان در توضیح موقوفه حاج ملاعلی واعط قزوینی خاطرنشان کرد: این موقوفه عام المنفعه بوده و شامل ۱۱ آبادی و روستا است که اکنون چهار روستا با کمک اداره کل اوقاف و امور خیریه احیا شده و در حال اجرای نیان واقف در حوزه کمک به ایتام و نیازمندان است.

چندی پیش ۳۱ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد و مالی با کمک اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =