تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی البرز به دقت رصد می‌شود

قزوین - ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب البرز گفت: فضای مجازی این شهرستان را به صورت دقیق و مستمر رصد کرده و اجازه نخواهیم داد به محلی برای جرائم و تخلفات انتخاباتی تبدیل شود.

محمود محمودخانی روز چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی شهرستان البرز گفت:امروزه استفاده از فضای مجازی میان شهروندان به دلیل گستردگی، تنوع و سرعت‌ بالا بسیار فراگیر شده و به همین دلیل بستر جرایم انتخاباتی به سمت فضای مجازی سوق پیدا کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز با بیان اینکه فضای مجازی یکی از ابزارهای مهم در بحث تبلیغات انتخابات است، افزود: در این حوزه تنوع و پتانسیل‌ها متعددی وجود دارد و ناشناخته بودن این فضا می‌تواند یک تهدید محسوب شود.

این مسئول با بیان اینکه برگزاری انتخابات نماد مردم‌سالاری دینی و نشانگر حضور آگاهانه مردم در سرنوشت خود است، افزود: هدف از برگزاری این جلسه و ستاد پیشگیری، برگزاری انتخابات پرشور و سالم در کمال امنیت و امانت‌داری بوده و آنچه در این انتخابات مهم است سلامت انتخابات و زمینه‌سازی برای شرکت پرشور مردم در پای صندوق‌های رای است.

محمود خانی ادامه داد: همه ما موظف هستیم در کنار هم با وحدت و همدلی و انسجام بسترهای لازم را برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و به دور از حاشیه فراهم کنیم.

وی با تأکید بر اینکه انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مردم است، افزود: مجریان انتخابات نمی‌توانند در انتخاب داوطلبان نمایندگی اعمال‌ نظر کرده و به نفع داوطلبی تبلیغات کنند.

محمودخانی با تاکید بر جلوگیری و برخورد با تخلفات و جرائم انتخاباتی، گفت: ملاک واقعی همه ما در برگزاری انتخابات، قانون و امنیت انتخابات است و باید داوطلبان از برخی بی‌اخلاقی‌ها و تهمت‌های ناروا که موجب آلودگی فضا می‌شود پرهیز کنند.

این مسئول قضایی یادآور شد: استفاده از امکانات دولتی و موقعیت شغلی و اداری برای تبلیغات انتخاباتی از مواردی است که دستگاه قضا نسبت به آن حساس است و با جدیت و بدون هیچ جانبداری و تبعیضی با آن برخورد خواهد کرد.

وی از رسانه‌های جمعی استان خواست فضای مجازی استان را به‌ موقع رصد کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف داوطلبان و هواداران آنان موضوع را به مراجع قانونی اطلاع دهند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =