ساخت ۳۰ هکتار گلخانه در کرمانشاه هدف‌گذاری شده است

کرمانشاه- ایرنا- مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در قالب اقتصاد مقاومتی ۳۰ هکتار توسعه گلخانه‌ها تا پایان امسال در استان هدف‌گذاری شده است، گفت: تاکنون ۲۱ هکتار گلخانه از این محل تحقق یافته و ۱۰ هکتار در دست اقدام است.

رضا زارعی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا؛ سطح گلخانه‌های استان را اکنون ۲۸ هکتار اعلام کرد و افزود: این سطح تا پایان امسال به ۵۱ هکتار می‌رسد.

وی در ادامه از پرداخت تسهیلات مناسب برای ایجاد و توسعه گلخانه‌ها در استان خبر داد و افزود: در قالب تسهیلات توسعه ملی و کمک های فنی و اعتباری به ایجاد و توسعه گلخانه‌ها در استان کمک می شود.

او با بیان اینکه از ۲ محل تسهیلات توسعه گلخانه‌ها در قالب اقتصاد مقاومتی در اختیار متقاضیان احداث گلخانه قرار می‌گیرد، گفت: اولی تسهیلات از محل طرح کارا (صندوق توسعه ملی) با سود ۶ درصد و با بازپرداخت ۹ ساله و دومی تسهیلات از محل سیتا (کمک های فنی و اعتباری تبصره ۱۸) با سود هفت درصد و بازپرداخت ۶ ساله است.
وی همچنین از سه هکتار اصلاح و احیای گلخانه تا پایان امسال خبر داد.

زارعی، میزان تولیدات گلخانه‌ای استان را برای سبزی و صیفی پنج هزار و ۶۰۰ تن با ارزش ۱۶۸ میلیارد ریال و برای گل‌های شاخه بریده هشت میلیون با ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال بیان کرد.

در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه حدود ۱۲۵ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

استان کرمانشاه با بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و تولید سالانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و باغی یکی از قطب های کشاورزی کشور است.

برچسب‌ها