معاون استاندار اصفهان: لازمه موفقیت استان استفاده حداکثری از مشوق‌های بودجه‌ است

اصفهان- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: بودجه سال آتی انقباضی است و استانی موفق است که از مشوق‌های بودجه حداکثر استفاده را بکند.

حجت الله غلامی روز چهارشنبه در مراسم معرفی مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در این اداره کل افزود: بودجه امسال انقباضی بود و در بودجه ۹۹ هم چون متکی به درآمدهای نفتی نیست و از منابع داخلی استفاده می‌شود باز هم شاهد بودجه‌ای انقباضی خواهیم بود.

وی افزود: فصل یازدهم برنامه ششم توسعه که مرتبط با وزارت راه و شهرسازی است تمام سیاست‌گذاری وزارت در سطح استان‌ها در بخش ریل، جاده، مسکن و بازآفرینی را مشخص کرده و باید از این دستورالعمل‌ها استفاده کرد.

وی بیان کرد: در استان اصفهان شبکه راه‌های مدنظر است و هدف‌گذاری در این راستا پیشرفت خوبی داشته و باید تکمیل شود.

غلامی با اشاره به طرح توسعه فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان افزود:  بعد از آغاز تحریم‌ها شرکت فرانسوی وینستی تفاهم‌نامه توسعه این فرودگاه را نادیده گرفت در حالی که  ۴۰۰ هکتار زمین آماده  اجرای طرح توسعه است.

وی با بیان اینکه ریل‌گذاری مترو محور اصفهان- بهارستان آغاز شده است، اظهار کرد: امیدواریم تا سال آینده کار ریل‌گذاری مترو در این محور به اتمام برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان ادامه داد: با مساعدت‌های وزیر راه و شهرسازی مجوزهای لازم برای عبور مترو از محور اصفهان شاهین شهر از مجاورت بزرگراه آزادگان اخذ شده در حالی که این وزارت‌خانه به سبب مرکزیت اصفهان در کشور و استقرار انبوه صنایع و حجم بالای حمل کالا و مسافر دارای وظایف سنگینی است.

وی با اشاره به اینکه مسکن مهر پروژه بزرگ بر سر راه و شهرسازی بود، گفت: طرح ساخت و ساز بیش از ۱۶۱ هزار واحد مسکن مهر در استان در دست اجرا بود که  بخش عمده‌ای از آن در دولت یازدهم به اتمام رسید.

معاون استاندار اصفهان همچنین  با اشاره به  وجود بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، خاطرنشان کرد: یکی از بندهای بخش یازدهم برنامه ششم توسعه شناسایی بافت فرسوده استان‌ها بود از این رو بافت فرسوده در استان اصفهان با مساحت ۱۵ هزار هکتار شناسایی شده و نیازمند اقدامات دستگاه‌های اجرایی است.

به گفته غلامی، طبق برنامه ششم توسعه باید سالانه ۱۰ درصد از بافت فرسوده استان‌ها کاسته شود.

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه از استان اصفهان به‌عنوان استان برخوردار یاد می‌شود اما مشکلات زیادی دارد، گفت: از جمله اقدامات رها شده استان کمربند جنوب- غرب و شرق است که نیازمند پیگیری جدی است.

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی ادامه داد: دلیل موفق نبودن  مدیران در حوزه‌های مختلف به نوع نگاه به استان باز می‌گردد  و  باید عزم ملی برای محل مسائلی  چون معضل ترافیک و آلودگی اصفهان صورت بگیرد از این رو نیاز است مسوولان استان با هم همکاری کرده تا در بخش راهداری و راه و شهرسازی مشکل کمتری داشته باشیم.

 در پایان این مراسم، علیرضا قاری القرآن به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان معرفی شد.  

قاری القرآن، سابقه ۴ سال معاونت شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم و هشت سال معاون عمران شهری شهرداری اصفهان بود.

پیش از قاری القران، امیرخانی  ۱۴ ماه مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =