مرکز حافظ‌شناسی دومین پژوهانه خود را اعطا کرد

شیراز- ایرنا- مرکز حافظ ‌شناسی پس از فراخوان عمومی و بررسی گزاره‌های پیشنهادی برای اعطای پژوهانه مهندس بهرام بزرگ، با طرح تحقیقی مریم آذرنیا، دانش‌آموخته دوره کارشناسی ارشد در رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه شیراز موافقت کرد.

شورای علمی مرکز حافظ شناسی این طرح را با عنوان «بررسی و تحلیل پژوهش‌های مربوط به ‌حافظ و انسان» پس از بررسی و داوری تصویب کرد.

در جلسه‌ای که با حضور نصرالله امامی عضو شورای علمی مرکز حافظ شناسی، کاووس حسن‌لی استاد کرسی حافظ‌پژوهی و مدیر مرکز حافظ شناسی و رضا رستگاری جانشین مدیر مرکز برگزار شد، قرارداد اعطای پژوهانه به ‌امضا رسید و پژوهشگر برگزیده متعهد شد در بازه‌ زمانی یک‌ساله، دستاورد پژوهشی خود را آماده و ارائه کند.

دومین گرنت پژوهشی (پژوهانه) مرکز حافظ‌شناسی با حمایت مهندس بهرام بزرگ در شهریورماه ۱۳۹۸ به‌تصویب رسید.

اولین پژوهانه‌ مرکز حافظ‌شناسی پیش از آن و با حمایت دکتر زهرا طاهری در فروردین‌ماه ۱۳۹۸ به‌تصویب رسید و هم‌اکنون با طرح مصوب «رفتار هنری حافظ و عناصر طبیعت» در حال اجراست.

هنرمندان، پژوهشگران و دانش‌آموختگان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی با ارائه‌ طرح پژوهشی و تصویب در شورای علمی مرکز حافظ‌شناسی، می‌توانند از دوره‌های شش‌ماهه یا یکساله این پژوهانه‌ها که حق‌التحقیق است بهره‌مند شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها