کیش گوهری ارزشمند برای کشورمان در خلیج فارس است

کیش - ایرنا - رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها گفت: جزیره کیش به عنوان پایگاه علمی، دانشگاهی و گردشگری، گوهری ارزشمند برای کشور و منطقه خلیج فارس است.

حجت‌الاسلام «مصطفی رستمی» طی سخنانی در نشست هم اندیشی روسا و استادان دانشگاههای کیش افزود: جزیره کیش با برخورداری از مراکز علمی و دانشگاهی، وجود مرکز نوآوری و  جمعیت دانشجویی که حدود یک ششم جمعیت ۳۸ هزار نفری این جزیره را شامل می شود، از یکسو و جاذبه ها و ظرفیتهای گردشگری و طبیعی آن از دیگرسو، موقعیتی ممتار دارد . 

وی در این نشست که امروز چهارشنبه در مرکز همایشهای بین المللی کیش برگزار شد افزود: کیش بصورت عام فضایی گردشگری و تجاری به نظر می رسد، اما ظرفیتهای مختلف از جمله ظرفیتهای علمی، دانشگاهی و جمعیت کثیر دانشجویی  که در این فضا وجود دارد، نیاز مند توجه بیشتر است.

رستمی  با اشاره به این نکته که نگاه اقتصادی  به جمعیت دانشجویی نا مناسب ترین نگاه است تاکید کرد: توجه به جریان علمی، دانشجویی، فرهنگی، دینی و تعمیق باورها، از جمله اموری است که باید مورد توجه قرار گیرد و ما درقبال این امور وظیفه ای مهم برعهده داریم که توجه به آن آورد های بیشتر و ارزشمندتری برای جامعه دارد. 

حجت‌الاسلام «مصطفی رستمی» خطاب به روسای دانشگاهها و مراکز علمی کیش اضافه کرد: مسئوولیتهای بزرگی بر دوش شما است و  این مسئولیت برکاتی فراوان دارد زیرا  شما فرصتی خوب در حوزه هدایت و راهیابی، علم آموزی، تربیت و توسعه فعالیتهای مخاطبین بویژه جوانان این مرز و بوم دارید، لذا  قدر این فرصت و نعمت را باید دانست و برای اهداف بزرگ تلاش کرد. 

 رستمی، شناساندن ظرفیت ها ی متنوع، بویژه ظرفیتهای علمی، دانشگاهی و بین المللی جزیره کیش را بخشی از ماموریت مسئولان دانست و از همگان خواست تا در این زمینه تلاش کنند.

هرجا نقطه قوتی می بینیم ریشه در دانشگاه دارد 

 حجت الاسلام و المسلمین رستمی در بیان اهمیت نقش دانشگاهها و مراکز عملی تصریح کرد: بازدارندگی، قدرت دفاعی ،شکار پهپادهای دشمن، پیشرفت های علمی، دستیابی به فناوری نانو و صادرات آن به کشورهای پیشرفته، رشد علوم پزشکی و هرجا نقطه قوتی در نظام می بینیم ریشه در دانشگاه ها دارد. 

    وی  ایجاد مجموعه نوآوری با همکاری علمی ریاست جمهوری  درکیش و فراهم کردن جریان های شتاب دهنده را از جمله دستاوردها و اقدامات مهم در کیش توصیف کرد و افزود: ما اینگونه ظرفیت ها را باید اول به نقطه فعلیت برسانیم و نکته بعدی اینکه این قابلیت ها را معرفی و به همه نشان دهیم، زیرا اکثر مردم  از این تحولات و پیشرفتها خبر ندارند. 

 رستمی، فضای دانشگاهی را نقطهای مهم دانست و افزود: دانشگاه تکیه گاه و سرمایه ای بزرگ و پایدار برای کشور و مردم است تا بتوانند با استفاده از این سرمایه از مشکلات عبور کنند.

دشمن با رویکردی سه گانه وارد میدان شده و هدف آن مغلوب کردن اراده ملت است  

 حجت الاسلام و المسلمین رستمی در ادامه سخنان خود اضافه کرد: شرایط امروز کشور، شرایطی مهم و حساس است که  در مقایسه با دوران دفاع مقدس، دشواریهای خود را دارد و آنچه در حوزه جنگهای نیمه سخت یا نرم اتفاق می افتد از نظر فهم  فضا، میدان و مدیریت واقعا مشکلات خاص خود را دارد و در واقع جنگ اراده ها است.

وی اضافه کرد: هدف دشمن در این جنگ،مغلوب کردن اراده مردم از طریق فشار های روانی و تحریم اقتصادی است. 

 رستمی با اشاره به تحلیل های ارائه شده گفت: دشمن رویکردی سه گانه مبتنی بر تشدید تحریمهای اقتصادی، تنگ کردن حلقه محاصره، جنگ نیمه سخت و ایجاد ناامنی و فشار روانی برمردم وارد میدان شده و در قالب شایعات مختلف از جمله تاریک نشان دادن آینده، ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه، فاسد نشان دادن مدیران، تضعیف باورها، کاهش سرمایه های اجتماعی نظام، به ستوه آوردن مردم و کشاندن آنها به عرصه خیابان ها تلاش دارد تا قدرت نظام را  در اداره امور تضعیف و عملکرد جمهوری اسلامی را در عرصه بین المللی  محدود کند.

 تخریب گروههای مرجع و از بین بردن اعتماد مردم در دستور کار دشمن قرار دارد

 رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها اضافه کرد: دشمن در این شرایط برای از بین بردن سه نقطه قوت مردم یعنی باور، امید و اعتماد، برنامه ریزی و هدف گذاری کرده و دراین راستا، حجم قابل توجهی تولید محتوایی بر علیه اعتقادات و باورهای مردم در فضای رسانه ها منتشر می کند که در این برنامه ها، هجمه های سنگینی با هدف از بین بردن اتکا و اعتماد مردم  به گروه های مرجع کشورمان از جمله کارگزاران نظام، روحانیت، دانشگهاهیان، نمایندگان مجلس و جامعه پزشکی و بخش سلامت صورت داده است، بخشی که به لحاظ رشد و پیشرفت از نقاط قوت نظام اسلامی است و به رغم تحریمها فعالیت چشمگیری از خود نشان داده است. 

 وی روند رشد و فعالیت نظام بهداشت و درمان کشور را بعد از انقلاب، معجزه آسا توصیف کرد و افزود:  نظام بهداشت و درمان کشور ما به رغم فشارها و تحریمها، امروز در بخش توریسم سلامت به خاطر کیفیت و قیمت مناسب فعال است و از کشورهای مختلف توریست سلامت جذب کرده است. 

رستمی با اشاره به تلاشهای دشمن برای ایجاد یاس و نا امیدی و تاریک جلوه دادن آینده برای مردم بویژه قشر جوان و از بین بردن سرمایه های اجتماعی کشورمان افزود: بروز و ظهور این تلاشهای کینه توزانه در جریان اغتشاشات آبان و دی ۹۶ دیده شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =