درگیری مسلحانه در ایالت نیوجرسی آمریکا ۶ قربانی گرفت

تهران- ایرنا- درگیری مسلحانه در ایالت نیوجرسی آمریکا، جان ۶ نفر از جمله یک افسر پلیس و سه عابر را گرفت.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد، این درگیری عصر دیروز(سه‌شنبه ۱۹ آذر) به وقت محلی در خیابان‌های « جرسی سیتی » (شمال شرق ایالت نیوجرسی) رخ داد و تا ساعت‌ها صدا تیراندازی شدید شنیده می‌شد.

به گفته رئیس پلیس این شهر، دو نفر از افراد مسلح در میان کشته‌شدگان قرار دارند.

براساس گزارش رسانه‌ها، تیراندازی ابتدا در یک گورستان آغاز شد و یک افسر پلیس در درگیری جان باخت. این تیراندازی‌ها سپس در سوپرمارکت کوشنر در یک مایلی از محل نخست حمله، ادامه یافت. به گفته مقام‌های مسئول، این سوپرمارکت متعلق به یهودیان توسط فرد مسلح مورد حمله قرار گرفت.
در این حادثه همچنین دو افسر پلیس مجروح اما از بیمارستان مرخص شدند.

این تیراندازی‌ها در جرسی سیتی در نزدیکی نیویورک رخ داد که جمعیتی حدود ۲۷۰ هزار نفر دارد.
به نوشته تارنمای شبکه خبری الجزیره، هنوز معلوم نیست علت دقیق آغاز تیراندازی چه بوده اما به احتمال زیاد پلیس در تلاش برای جلوگیری از اقدامات برخی افراد شرور بوده است.

این رسانه به نقل از مدیر امنیت عمومی « جرسی سیتی » گفت، مقام‌ها بر این باورند که این حملات خونین اقدام تروریستی نبوده اما تحقیقات ادامه دارد.

حوادث ناشی از حملات مسلحانه وتیراندازی موضوع جدیدی در آمریکا  نیست.
رسانه‌های آمریکا بامداد پنجشنبه (۱۴ آذر) نیز خبردادند که تیراندازی در پایگاه هوایی و دریایی آمریکا در جزایر هاوایی، سه کشته و یک زخمی برجا گذاشته است.
این تیراندازی در پایگاه پرل هاربر در هاوایی رخ داد.

مردم آمریکا با شرکت در تجمعاتی به افزایش حملات مسلحانه در این کشور معترضند و خواستار اتخاذ تمهیدات بیشتر برای کنترل مالکیت سلاح هستند.
در حادثه دیگری که ماه جاری (آذر) رخ داد  پلیس شهر نیواورلئان در ایالت لوئیزیانای آمریکا اعلام کرد که ۱۱ نفر در جریان تیراندازی در حاشیه « فرنچ کوارتر » از قدیمی‌ترین محله‌های این شهر زخمی شدند.
شهر « دیتون » در ایالت اوهایو و « ال پاسو » در ایالت تگزاس نیز چندی پیش صحنه تیراندازی‌های مرگباری بود که بر اثر آن، در مجموع ۳۱ نفر کشته و ده‌ها تن زخمی شدند.

2023

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha