۱۱۱ تیم پلیس مجری طرح زمستانی در جاده‌های آذربایجان‌غربی

ارومیه - ایرنا - معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: ۱۱۱ تیم پلیس‌ راهنمایی و رانندگی همزمان با اجرای طرح زمستانی امسال در جاده‌های استان مستقر می‌شوند.

سرهنگ جلال عباس‌زاده روز چهارشنبه در آیین افتتاح رزمایش ترافیکی انتظامی طرح زمستانی در آذربایجان‌غربی افزود: اجرای این طرح از امروز آغاز شده و تا ۲۰ اسفند امسال ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح ۳۶۵ نفر از کارکنان فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی در قالب ۱۰۰ تیم پلیس‌راه و ۱۰ تیم نامحسوس به صورت شبانه‌روزی در جاده‌های استان مستقر می‌شوند.

وی بیان کرد: یک تیم مخصوص نیز به دلیل پرخطر بودن گردنه قوشچی در این گردنه استقرار می‌یابد.

معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی ادامه داد: عوامل انتظامی در کنار سایر دستگاه‌های مرتبط با مشارکت در این طرح تسهیل سفر و افزایش ایمنی مسافران را در دستور کار قرار می‌دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی نیز در این آیین گفت: ۴۲۰ دستگاه ماشین سنگین و نیمه سنگین همزمان با اجرای طرح زمستانی در جاده‌های استان حضور می یابد.

ارسلان شکری افزود: راهداران طی چهار ماه آینده تا نیمه فروردین ۱۳۹۹ در جاده ها مستقر هستند تا در صورت بروز مشکل یا بارش برف، اقدامات لازم را برای کاهش مشکلات مسافران انجام دهند.

وی اضافه کرد: ۳۰ باب راهدارخانه ثابت، ۱۵ راهدارخانه مرکزی، ۲۳ راهدارخانه سیار و استیجاری به همراه ۹۰۰ نفر راهدار در طول اجرای این طرح به کارگیری می شود.

وی بیان کرد: در راستای اجرای طرح زمستانی، ۴۵ هزار تن ماسه و نمک، ۱۵ هزار تن نمک و ۳۰ هزار تن ماسه مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، همه ساله طرح راهداری زمستانی با همراهی نهادهایی نظیر پلیس، ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای، هلال احمر، اورژانس و دیگر نهادهای امدادی در آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =