آغاز مرحله دوم طرح سواپ کود اوره با همکاری شرکت‌های پتروشیمی

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از اجرای مرحله دوم طرح سواپ کود اوره از طریق پتروشیمی کرمانشاه خبر داد و گفت: این طرح به دیگر استان‌ها نیز تعمیم داده می‌شود.

«حمید رسولی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: پیش از این طرح سواپ کود اوره در پتروشیمی پردیس عسلویه اجرا شده بود.  اجرای طرح ۶۰ هزار تنی سواپ اوره از مبداء کرمانشاه نیز آغاز و بدین ترتیب این طرح ملی با همکاری شرکت‌های پتروشیمی وارد فاز دوم شد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تصریح کرد: اکنون در حال مذاکره برای آغاز فاز سوم و اجرای طرح سواپ از طریق شرکت پتروشیمی شیراز هستیم.  

وی همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت‌های پتروشیمی پردیس، خراسان و کرمانشاه را برای عملیاتی کردن این طرح قابل تقدیر دانست.
رسولی با اشاره به اجرای فاز سوم این طرح، گفت: با همکاری مدیران شرکت پتروشیمی شیراز هرچه سریع تر این طرح را عملیاتی کنیم.

به گزارش ایرنا، طرح سواپ پس از سه سال توقف، دوباره در اوایل آذرماه امسال راه اندازی شد. بر این اساس، مرحله نخست این طرح در شرکت پتروشیمی خراسان با ۵۰ هزارتن اجرا شد.  
این طرح ملی سالیانه از بارگیری و حمل فله هزاران تن کود اوره از شرکت پتروشیمی پردیس عسلویه به مقصد استان های غربی، شمال غربی، شمالی و شمال شرقی جلوگیری و بخش عمده نیاز استان های مذکور از شرکت های پتروشیمی خراسان و کرمانشاه و با کم‌ترین میزان جابجایی و هزینه تامین خواهد شد.
سال ۹۵ بیش از ۶ میلیون تن کود اوره توسط شرکت های پتروشیمی پردیس، شیراز، رازی، کرمانشاه، خراسان و لردگان تولید شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =