اتریش در ۹ حوزه مختلف شراکت‌های موردی با ایران دارد

سنندج - ایرنا - سفیر اتریش در ایران گفت: در ۹ حوزه مختلف شراکت‌های موردی با جمهوری اسلامی ایران داریم که امکان افزایش این مشارکت ها نیز وجود دارد.

اشتفان شولتس روز چهارشنبه در دیدار با شهردار سنندج هدف از سفر به استان‌ها و شهرهای مختلف ایران را شناسایی و تعریف حوزه های مختلف کاری دانست و با اشاره به اینکه استان کردستان بویژه شهر سنندج از ۲ جنبه برای ما جالب توجه است، اظهار داشت: از نظر توپوگرافی کردستان شباهت زیادی به اتریش دارد و می‌توان گفت علاوه بر این،  سنندج و وین ۲ ابر قدرت موسیقی هستند.  

سفیر اتریش در ایران اضافه کرد: دولت اتریش علاقه زیادی در حفظ و استمرار قرارداد برجام دارد و باید تلاش کنیم که منافع اقتصادی که وعده داده شده در چارچوب این قرارداد مهم محقق شود.  

شولتس یادآور شد : کشور ما ۲ راه در پیش دارد از آنجا که عضو اتحادیه اروپا است سعی می‌شود در تمام اقدامات از اعضای این اتحادیه پیروی کنیم و می‌خواهیم با ایفای سهم خود همکاری با ایران را شکل دهیم.  

سفیر اتریش در ایران افزود: شرکت‌ها،  بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی اتریش از شرایط موجود و اینکه دیپلماسی و سیاست نگذاشته شرایط همکاری بین این ۲ کشور فراهم شود،  ناراضی هستند.  

وی با بیان اینکه بر همین اساس می خواهیم راهبرد همکاری با استان‌ها و شهرهای مختلف ایران را تعریف کنیم، گفت:  در ۹ حوزه مختلف شراکت های موردی را با ایران شکل دادیم و با وجود کمبود کانال های امن نقل و انتقال مالی می خواهیم بر آموزش و تقویت ظرفیت ها تمرکز کنیم.  

بازدید شهردار و اعضای شورای شهر سنندج از وین اتریش
شهردار سنندج در دیدار سفیر اتریش در ایران با اشاره به اینکه شهر سنندج دارای ویژگی های فرهنگی غنی و قدمت تاریخی است، اظهار داشت: سنندج به شبکه شهرهای خلاق یونسکو در بخش موسیقی پیوسته و این افتخار و دستاورد بزرگی برای ما به شمار می‌رود.

حشمت اله صیدی افزود: به دنبال این هستیم که سنندج را به عنوان پایتخت نوروز ایران و بخشی از آسیا مطرح و معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه امکان انعقاد تفاهم‌نامه خواهرخواندگی بین وین و سنندج وجود دارد، اضافه کرد: این شهرداری در حوزه‌های موسیقی، پسماند و احداث تله‌کابین برای جذب سرمایه‌گذار خارجی آمادگی کامل دارد.

شهردار سنندج یادآور شد: مطالعات مربوط به احداث تله‌کابین در آبیدر انجام شده و حاضریم آن را در اختیار سرمایه‌گذاران خارجی از جمله کشور اتریش قرار دهیم.

صیدی خواستار برقراری امکان بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر سنندج از شهر وین و دیدار با مسوولان این شهر به منظور تبادل تجربیات ۲ طرف شد.

شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر سنندج در این دیدار یک «دف» از آلات موسیقی عرفانی و یک «تخته بازی»  از صنایع دستی استان کردستان را به عنوان هدیه به سفیر اتریش اهدا کردند.

سفیر اتریش در ایران و هیات همراه روز چهارشنبه به منظور بررسی ارتقای راهکارهای همکاری بین ۲ کشور به سنندج سفر کرده و با معاونین سیاسی، امنیتی و امور اقتصادی استاندار کردستان نیز دیدار و گفت و گو کرد و قرار است عصر امروز در نشست تخصصی سنندج شهر خلاق موسیقی در دانشگاه کردستان نیز شرکت کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =