۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۸
کد خبرنگار: 2218
کد خبر: 83589969
۱ نفر

برچسب‌ها

دعوت خوزستان از سنتورنوازان کشور

اهواز - ایرنا - مسئول واحد موسیقی حوزه هنری خوزستان با اعلام فراخوان دومین جشنواره سنتور نوازی غرب کشور با عنوان "پایور" در خوزستان گفت: برای این جشنواره از همه سنتورنوازان سطح کشور برای حضور دراین رویداد و اجرا در استان دعوت می کنیم.

سجاد کوراوند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  با بیان این که این دومین دوره جشنواره سنتورنوازان غرب کشور با حضور استان‌های خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، ایلام و کرمانشاه   به میزبانی اهواز برگزار می شود اظهار داشت: سال گذشته  نخسین دوره این جشنواره در اواخر بهمن ماه  برگزار شد.

وی  با بیان این که  شرکت کنندگان تا ۳۰ دی ماه مهلت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند بیان کرد: جنشواره پایور یک روزه از هشت صبح تا هشت شب همراه با برنامه های جنبی از قبیل اجرای موسیقی و کارگاه آموزشی برگزار می شود.

مسئول واحد موسیقی حوزه هنری خوزستان  توضیح داد:   اجراهای این جشنواره به صورت رایگان و برای عموم مردم برگزار می شوند ولی برای شرکت در کارگاه‌ها علاقمندان باید از پیش ثبت نام و هزینه ای را متناسب با عنوان کارگاه پرداخت کنند.

وی با بیان این که به منظور رعایت عدالت در حال حاضر نام داوران تا زمان برگزاری جشنواره اعلام نمی شود گفت:  امسال نیز مانند سال گذشته در هر دره سنی سه برگزیده خواهیم داشت.

کوراوند افزود: چهار رده سنی ۱۰ تا ۱۳ ، ۱۴ تا ۱۷، ۱۸ تا ۲۲ و ۲۳ تا ۲۸ سال  می‌توانند با ارسال اثر در جشنواره در جشنواره و پذیرفته شدن اثرشان در بخش اجرای صحنه  و بخش رقابتی حضور یابند.

وی  اساس و پایه این جشنواره  موسیقی دستگاهی است  گفت: هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره  باید به اجرای گوشه‌ها و قطعات ضربی از ردیف میرزا عبداله و ابوالحسن خان صبا و ردیف پایور به اجرا بپردازند.

مسئول واحد موسیقی حوزه هنری خوزستان  تاکید کرد: تلاش می‌کنیم با همت حوزه هنری  به عنوان متولی این جشنواره، سال های آینده به صورت فراتر و کشوری برگزار شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =