حضور ۵ هزار نیروی امدادی هلال‌احمر در طرح امداد زمستانی

تهران - ایرنا - رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از حضور پنج هزار و ۱۱۳ (نفر در روز) امدادگر و نجات‌گر عملیاتی در طرح ملی امداد زمستانی این جمعیت در سراسر کشور خبر داد.

مرتضی سلیمی روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری رزمایش طرح ترافیکی زمستان ۱۳۹۸ در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: این نیروهای عملیاتی با بهره گیری از هزار و ۲۴۶ پایگاه ثابت و موقت جمعیت هلال احمر در سراسر کشور به ارائه خدمات امدادی از جمله کمک به در راه ماندگان و افراد گرفتار در شرایط جوی برف و یخبندان و ارائه کمک های اولیه، اسکان و تغذیه اضطراری به آسیب دیدگان احتمالی انواع حوادث و سوانح ترافیکی و غیر ترافیکی و سوانح غیر مترقبه در شرایط نا پایدار و بحرانی در فصل زمستان خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: امسال شمار نیروهای امدادی، پایگاه ها، تجهیزات و امکانات ارائه خدمات امداد و نجات به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح جاده ای و ترافیکی نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در اجرای طرح ملی امداد زمستانه دو هزار و ۸۱۳ خودروی امدادی به همراه ۶۰۲ دستگاه موتور آمبولانس و امدادی و ۲۴ فروند بالگرد حضوری فعال و تاثیر گذار خواهند داشت.

وی افزود: اکنون گردنه های برفگیر و خطرناک در کشور شناسایی شده که چندین پایگاه امداد و نجات در این مناطق برای ارائه خدمات به آسیب دیدگان و متاثرین ایجاد شده است.

سلیمی تصریح کرد: به منظور انجام سریع و موفق عملیات در مناطق برف گیر و گردنه های کوهستانی امسال خودروهای چند منظوره ویژه ای در گردنه های برفگیر و مسیرهای خطرناک مستقر خواهند شد.

وی سرعت بخشی در امدادرسانی به سوانح ترافیکی و غیرترافیکی و ارتقای ضریب پاسخگویی جمعیت هلال احمر به حوادث و سوانح غیر مترقبه در شرایط جوی ناپایدار و بحرانی در فصل زمستان و ارتقاء سطح آرامش روانی هموطنان و مسافران زمستانی و افزایش ضریب ایمنی جاده ها با حضور محسوس نیروهای عملیاتی هلال احمر در محورهای مواصلاتی در فصل زمستان را از دیگر اهداف اجرا و برگزاری طرح ملی امداد زمستانی جمعیت هلال احمر است.

طرح ملی امداد زمستانی سال ۹۸ از امروز(چهارشنبه ۲۰ آذر) به صورت رسمی در سراسر کشور آغاز شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =