۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۱
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83589922
۰ نفر

برچسب‌ها

سرشماری پاییزه پستانداران در خلخال و کوثر آغاز شد

اردبیل_ایرنا_ رییس اداره نظارت بر امور وحش استان اردبیل از آغاز اجرای طرح سرشماری پاییزه پستانداران از جمله کل و بز در شهرستان خلخال و کوثر خبر داده و گفت: ۶ گروه مستقل از محیط‌بانان مجرب استان به مدت سه روز اقدام به سرشماری وحوش در منطقه خواهند کرد.

ودود رستم‌نژاد روز چهارشنبه به ایرنا افزود: هدف اصلی از سرشماری در خلخال و کوثر برآورد گونه‌های حیات وحش برای مدیریت اصولی، وضعیت اکولوژیکی و صیانت از حیات وحش و بحث خشکسالی و همگانی کردن حفاظت محیط زیست با حضور مردم است.  

وی بیان‌کرد: استان اردبیل ۳۰ درصد از تنوع حیات وحش کشور را در خود جای داده که بیشترین تعداد وحوش استان نیز در منطقه حفاظت شده آق‌داغ خلخال و دربند مشکول شهرستان کوثر  قرار دارند. 

مهدی کسایی ،سرپرست اداره محیط زیست خلخال نیز از فعالیت محیط‌بانانان در جهت حفظ ذخیره زیست محیطی خبر داد و اظهارداشت: این شهرستان با تنوع زیست محیطی بالا میزبان پلنگ ایرانی، خرس قهوه‌ای، کل و بز و گونه‌های مهم پرندگان و گوشت‌خواران است. 

کسایی بیان‌کرد: در اولین روز از سرشماری که روز سه‌شنبه انجام گرفت آمار قابل توجهی از زندگی حیات وحش و پستانداران با محوریت علف‌خواران و سم‌داران در خلخال ارزیابی و مورد بررسی و سرشماری قرار گرفت.

شهرستان خلخال با برخورداری بیش از ۸۸ هزار هکتار اراضی حفاظت شده  اق داغ با تنوع زیست محیطی مناسب سهم  قابل توجهی از جمعیت حیات وحش استان اردبیل را در خود جای داده است. 

منطقه حفاظت شده آق‌داغ به مساحت ۸۸ هزار هکتار در سال ۱۳۸۹ طی مصوبه ۳۲۲ شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور مصوب و ثبت رسمی شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =