پیش‌بینی ۱۴۱۱میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای سال آینده آذربایجان‌غربی

ارومیه – ایرنا – رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی با اشاره به تقدیم لایحه بودجه سال آینده توسط رییس جمهوری به مجلس طی روزهای گذشته گفت: در این لایحه یک هزار و ۴۱۱ میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای هزینه طی سال آینده در استان پیش‌بینی شده‌است.

ناصر حضرتی روز چهارشنبه در یک گفت‌وگوی خبری افزود: این اعتبار قابل توجه با راهبری مقام عالی استان و تصویب شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان‌غربی صرف اجرای طرح‌های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالا خواهد شد.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن، بیش از ۴۱۵ میلیارد تومان برای پروژه‌های ملی در آذربایجان‌غربی پیش‌بینی شده که با احتساب این موضوع در سال آینده بیش از یک‌هزار و ۸۲۶ میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی استان اختصاص خواهد یافت.

وی بیان کرد: با احتساب اعتبار هزینه‌ای آذربایجان‌غربی، مجموع منابعی که سال آینده در استان هزینه خواهد شد به حدود ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی ادامه داد: البته اعتبار اختصاصی دستگاه‌های اجرایی استان که هزینه‌های آنها از منابع ملی تامین می‌شود و نیز اعتبار شرکت‌‎های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت که در آذربایجان‌غربی مستقر است، در این رقم وجود ندارد.

حضرتی گفت: در سال آینده حدود ۴.۵ درصد اعتبار عمرانی استان‌ها به آذربایجان‌غربی اختصاص یافته که از این حیث، ششمین استان کشور به شمار می‌رویم.

وی افزود: بیان این ارقام و سهم استان از منابع ملی به معنای انکار عقب‌ماندگی‌های عمیق و مزمن استان نیست و همه مردم و مسوولان معتقد هستند که باید یک جهش ویژه برای جبران این عقب‌ماندگی‌ها و ارتقای شاخص‌های توسعه استان به‌ویژه در حوزه شاخص‌های توسعه انسانی انجام پذیرد.

وی اضافه کرد: منابع درآمدی آذربایجان‌غربی نیز در لایحه بودجه سال آینده، یک‌هزار و ۶۸۸ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که رشد ۱۹ درصدی نسبت به درآمدهای امسال دارد.

لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ در شرایط تحریمی و با کمترین اتکا به درآمدهای نفتی تدوین شده است. از پیش بینی های مهم این لایحه رسیدن به رشد حداقل ۲ درصد، تامین حداقل یک میلیون شغل برای جوانان و دانش آموختگان و رونق تولید و رشد سرمایه گذاری به همراه بهبود وضعیت معیشتی مردم است.

سقف بودجه سال آینده یک هزار و ۹۸۸ هزار میلیارد تومان است. در این لایحه  ۲۶۱ هزار میلیارد تومان منابع درآمدی غیر از درآمد نفت پیش بینی شده که  ۱۹۵ هزار میلیارد تومان از این درآمد مربوط به درآمدهای مالیاتی است.

درآمدهای نفت که با توجه به شرایط تحریمی کاهش پیدا کرده و ۹۸ هزار میلیارد تومان با پیش بینی هر بشکه ۵۰ دلار پیش بینی شده است.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha