۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۵
کد خبرنگار: 1278
کد خبر: 83589818
۰ نفر

برچسب‌ها

٧٣١ مدرسه روستایی در استان زنجان فاقد اینترنت است

زنجان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش زنجان گفت: ٧٣١ مدرسه روستایی در این استان فاقد اینترنت است و ضرورت دارد تا این مشکل در جهت تسریع انجام کارهای آموزشی انجام شود.

ابراهیم رفیعی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با تاکید بر اینکه عمده مشکل اینترنت مدارس در روستاها است، اظهار داشت: در روستاها به دلیل فاصله زیاد با مرکز نیاز به اینترنت بیشتر احساس می‌شود و با تمرکز بر مدارس روستایی می توان بسیاری از مشکلات سیستم را مرتفع کرد.

رفیعی همچنین با گرامیداشت هفته شورا (٢٦دی ماه) به تبیین اهم برنامه های دبیرخانه شورای آموزش و پرورش در این خصوص پرداخت و گفت: لازم است در هفته شورا برنامه های متنوع و ابتکاری از قبیل اجرای همایش جهت تقدیر از شوراهای موفق و تبیین اهداف و برگزاری، نمایشگاه ها و ... اجرا شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به سفر معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به زنجان، افزود: در سفر معاون وزیر به زنجان مقرر شد علاوه بر تجهیز مدارس استثنایی، با تخصیص اعتبار لازم 2 پروژه در استان اجرا شود و دانش آموزان استثنایی که هنوز به زیارت امام رضا(ع) نرفته اند، عازم مشهد مقدس شوند لذا امیدواریم با این نگاه ویژه، شاهد تغییرات عمده در حوزه آموزش و پرورش استثنایی باشیم.

 هم‌اکنون حدود  ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در ۲ هزار و ۵۵۰ مدرسه در سطح  استان مشغول به تحصیل هستند که شمار این دانش‌آموزان نسبت به سال تحصیلی گذشته ۳.۶ درصد رشد دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =