احزاب زنان اصلاح طلب بر ضرورت تشکیل مجلسی در تراز قانون اساسی تاکید کردند

تهران-ایرنا- ائتلاف احزاب زنان اصلاح طلب (صدف) در پنجمین جلسه این ائتلاف بر ضرورت تشکیل مجلسی در تراز قانون اساسی، کارآمد، مقتدر و الزامات حق تعیین سرنوشت با انتخاب نمایندگانی شایسته تاکید کرد.

پنجمین جلسه ائتلاف احزاب زنان اصلاح طلب (صدف) به میزبانی دوره‌ای این جمعیت و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان، در این جلسه حوادث و مسائل روز کشور مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. اعضا ضمن ابراز تاسف شدید از حوادث آبان ماه ۹۸ و همدردی با آسیب دیدگان، بر ضرورت صیانت از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور و رعایت اصول مصرح در قانون اساسی، مبنی بر به رسمیت شناختن حق اعتراض مردم و تلاش در جهت حفظ سرمایه اجتماعی و بازگرداندن امید و اعتماد به جامعه و مجازات خاطیان و دلجویی از آسیب دیدگان تاکید داشتند.

محور دیگر بحث در این جلسه، انتخابات مجلس یازدهم بود. تشکیل مجلسی در تراز قانون اساسی، کارآمد و مقتدر و تمهید مقدمات و الزامات حق تعیین سرنوشت با انتخاب نمایندگانی شایسته، پاکدست، دلسوز و باورمند به قسط اجتماعی و عدالت جنسیتی و تحقق سهمیه حداقل ۳۰ درصدی زنان از موضوعات مورد بحث بود.

در این جلسه پیشنهاداتی جهت آماده سازی نامزدهای زن اصلاح طلب و توان افزایی آنان جهت ایفای رسالت خطیر نمایندگی طرح و مورد تصویب قرار گرفت.

«صدف» (جبهه احزاب زنان اصلاح طلب)، ائتلافی میان چهار حزب اصلاح طلب مرکب از انجمن روزنامه نگاران زن ایران به دبیرکلی ژاله فرامرزیان، جمعیت دفاع از حقوق بشر زنان به دبیرکلی شهیندخت مولاوردی، جمعیت زنان مسلمان نواندیش به دبیرکلی فاطمه راکعی و مجمع زنان اصلاح طلب به دبیرکلی زهرا شجاعی است. همچنین در صدف سه شخصیت حقیقی یعنی الهه کولایی، فخرالسادات محتشمی پور و آذر منصوری صاحب رأی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha