۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۷
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83589766
۰ نفر

برچسب‌ها

خروج اتوبوس در آزادراه زنجان - تبریز یک فوتی و ۲۳ مصدوم برجا گذاشت

زنجان - ایرنا - جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: بر اثر خروج یک دستگاه اتوبوس مسافری در آزاد راه زنجان - تبریز، ۲۳ مسافر مصدوم شدند و راننده نیز جان باخت.

سرهنگ محمدعلی عظیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: این حادثه رانندگی فوتی، جرحی و خسارتی، حوالی ساعات ۴:۳۰ بامداد امروز / ۲۰ آذر ماه/ در کیلومتر ۵۰ این مسیر ارتباطی اتفاق افتاد.

وی اظهار داشت: این اتوبوس مسافری متعلق به شرکت مسافربری سیر و سفر تبریز، به مقصد تهران در حال تردد بود که به علت عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی راننده با خاک ریخته شده در دهانه پل برخورد کرد و این حادثه تلخ را رقم زد.

عظیمی افزود: اگر اتوبوس با تلی از خاک انباشته شده در محل برخورد نمی‌کرد در این صورت از پل کنار جاده سقوط کرده و به حتم هیچ یک از مسافران نیز زنده نمی‌ماند.

وی تصریح کرد: متاسفانه در این حادثه، راننده اتوبوس در میان داشبورد و فرمان گیر کرده و در صحنه حادثه جان باخته بود و مصدومان نیز به منظور مداوا و درمان به بیمارستان منتقل و ۱۲ نفر آنان ترخیص شدند اما ۱۱ نفر مابقی بستری هستند.     

عظیمی به وضعیت مسیرهای ارتباطی زنجان اشاره کرد و افزود: در زمان حاضر تمامی مسیرهای ارتباطی این استان مه‌آلود و لغزنده است و رانندگان باید با دقت و احتیاط بیشتری رانندگی کنند.

۶ ماه نخست امسال بر اثر وقوع ۲ هزار و ۳۶۷ فقره حادثه رانندگی در سطح جاده‌های ارتباطی این استان ۱۳۳ نفر کشته شدند که در نیمه نخست سال ۹۷ که به تعداد ۱۴۹ نفر بود ۹ درصد کاهش نشان می دهد.

استان زنجان پنج‌هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

۲۸ اکیپ راهداری در ۲۸ گردنه کوهستانی و صعب‌العبور این استان به طور شبانه روز برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارایه می‌دهند.

کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده‌های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱ و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه‌ریزی کنند.
هموطنان می‌توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه ۱۸۱۶ در تماس باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =