معرفی ۹ واحد تولیدی بدون پروانه استاندارد در لرستان به دادسرا

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل استاندارد لرستان گفت: ۹ واحد تولیدی مصالح ساختمانی بدون پروانه استاندارد در استان به دادسرا معرفی شدند.

 به گزارش ایرنا، مرضیه قنبریان روز سه شنبه در جلسه شورای استاندارد با ارائه گزارشی از وضعیت استانداردسازی مصالح ساختمانی در استان، اظهار داشت: در حال حاضر تعداد ۵۱ واحد سنگدانه و ۲۶ واحد بتن آماده در استان فعالیت می کنند که از این تعداد ۳۲ مورد از واحدهای سنگدانه و ۱۳ مورد از واحدهای بتن آماده دارای پروانه استاندارد هستند.

وی افزود: از ابتدای سال جاری ۳۰۰ مورد بازرسی و ۲۲۱ مورد نمونه برداری از واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی، شامل آجر، بتن، سنگدانه، عایق رطوبتی، بلوک ها، گچ ساختمانی قیر، آهک و میلگرد انجام شده است.

مدیرکل استاندارد استان بیان کرد: بر اساس قانون، واحدهای تولیدی که نسبت به استانداردسازی بی توجه بوده و تولید غیر استاندارد دارند، پس از طی مراحلی اعم از تذکر، اخطار برای برخورد حقوقی به مراجع قضایی معرفی می شوند که در سال جاری در همین راستا، این اداره کل ۹ واحد تولیدی مصالح ساختمانی را به دادسرا و ۸ واحد را نیز به تعزیزات حکومتی جهت اقدام حقوقی معرفی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =