فیلم کوتاه ایرانی در راه جشنواره ساندنس

تهران- ایرنا- فیلم کوتاه «امتحان» ساخته سونیا حداد به بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه جشنواره بین المللی فیلم ساندنس آمریکا را یافت.

فیلم کوتاه امتحان به کارگردانی سونیا حداد و تهیه کنندگی پوریا حیدری اوره در بخش مسابقه فیلم کوتاه ساندنس ۲۰۲۰ حضور خواهد داشت تا این دومین حضور سونیا حداد در جشنواره ساندنس پس از نمایش فیلم کوتاه شخصی در سال ۲۰۱۷ باشد. 

فیلم امتحان پیش از این در جشنواره‌های آمریکای شمالی چون جشنواره فیلم تورنتو کانادا، فانتاستیک فِست آستین و تگزاس حضور داشته است و همچنین با دریافت جایزه بزرگ هیأت داوران جشنواره AFI (جشنواره انجمن فیلم آمریکا)، در شهر لس آنجلس، واجد شرایط رقایت در شاخه بهترین فیلم کوتاه اسکار  ۲۰۲۱ شده است. 

این فیلم که اولین اکران جهانی  خود را در جشنواره بین‌الملی فیلم تورنتو ۲۰۱۹ تجربه کرد، پیش از این برنده جوایزی چون ستاره طلای بهترین فیلم کوتاه از جشنواره إل گونای مصر، جایزه میکِلدی برای بهترین فیلم کوتاه از جشنواره زینه بی اسپانیا، جایزه انجمن خبرنگاران فیلم کانادا برای بهترین کارگردانی از جشنواره ویستلر،،جایزه فیلمنامه از جشنواره فیلم کوتاه تهران و همچنین جایزه بهترین فیلم کوتاه بین المللی از جشنواره فیلم افرودیت ایتالیا شده است.

صدف عسگری، مسیح کاظمی، حدیث میر امینی و الهه افشاری بازیگران فیلم کوتاه امتحان هستند.

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس از تاریخ ۲۳ ژانویه تا ۲ فوریه (۳ تا ۱۳ بهمن) در ایالت یوتای آمریکا برگزار خواهد شد و امسال فیلم «یلدا» ساخته مسعود بخشی یکی از ۱۲ فیلم بخش  فیلم‌های بلند داستانی سینمای جهان در این رویداد سینمایی است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =