برنامه توسعه ۵۸۰۰ هکتاری گلخانه‌ها در سال‌جاری محقق شد

تهران - ایرنا - معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برنامه ابلاغی توسعه ۵۸۰۰ هکتاری گلخانه‌ها در سال جاری، تاکنون در سطح دو هزار هکتار اجرا شده است.

به گزارش روز سه‌شنبه وزارت جهاد کشاورزی، «محمدعلی طهماسبی» در نشست سراسری سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با معاونان و مدیران ارشد این وزارت و روسای سازمان جهاد کشاورزی استان ها، اظهارداشت: توسعه گلخانه ها و برنامه انتقال کشت محصولات آب بر سبزی و صیفی به محیط های کنترل شده و گلخانه ای در استان هایی که استانداران و مسئولان ارشد حمایت کرده اند با سرعت در حال پیشرفت است.

وی گفت: طرح توسعه باغات در اراضی شیبدار مناطق مستعد در سال ۹۷ در سطح ۲۹ هزار هکتار اجرا شده است.

طهماسبی با اشاره به این که باغ های مادری در مناطق مختلف کشور وجود دارد، تاکید کرد: در جا به جایی نهال ها، نظارت و دقت برای جلوگیری از شیوع آفات و سلامت نهال و پیوندک ها ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۵۰ شرکت کشت بافت در کشور در حال فعالیت هستند و لازم است برای ارتقاء سلامت و توسعه باغات از این شرکت های دانش بنیان حمایت شود.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این که امسال در تولید محصولات سیبف پرتقال، زعفران و پسته مازاد تولید داریم، تصریح کرد: توجه به زنجیره های تولید و فرآوری و توسعه صادرات محصولات باغی ضرورت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =