همایش بین المللی «شهر و رسانه» با حضور ایرنا در پکن آغاز شد

پکن- ایرنا- همایش بین المللی «شهر و رسانه» با حضور نمایندگان رسانه های 12 کشور از جمله ایرنا و با میزبانی شهرداری پکن از امروز سه شنبه با بازدید مدیران رسانه ها از امکانات بازی های المپیک زمستانی پکن آغاز شد.

به گزارش ایرنا همایش بین المللی «شهر و رسانه» با میزبانی شهرداری پکن و با همکاری اتحادیه خبرنگاران چین، انجمن دیپلماسی عمومی چین، اداره مطبوعات محلی و رادیو و تلویزیون پکن و با حضور نمایندگان رسانه های ۱۲ کشور مختلف از جمله خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) از امروز سه شنبه در پکن آغاز شد و تا روز شنبه آینده ادامه دارد.

خبرنگاران کشورهای مختلف حاضر در جریان این تور و برنامه های در نظر گرفته شده از مکان های مختلف از جمله امکانات بازی های المپیک زمستانی این شهر بازدید کردند.

بازدید از نمایشگاه المپیک و پارالمپیک زمستانی، پارک صنعتی فولاد، مرکز نمایشگاهی المپیک و کمیته تشکیلات بازی های زمستانی المپیک ۲۰۲۲ پکن از جمله برنامه های تدارک دیده شده برای خبرنگاران بوده است.

نمایندگان رسانه های خبری کشورهای حاضر در همایش، بازدیدی نیز از مجموعه تولید فولاد شهر پکن،  بخش های صنعتی، مرکز علوم و فنون مدرن و کارگاه های وابسته به آن داشتند.  

شرکت کنندگان در این همایش، دیدارهایی نیز از بخش های مختلف علمی و فنی، مجموعه های تولید باتری های الکتریکی، تجهیزات و بخش های تخلیه و بازیافت زباله، حفاظت از محیط زیست، شبکه های شبیه سازی شهری، تجهیزات سلولی خورشیدی و تولید کنندگان خودروهای الکتریکی و برقی داشتند.

در این همایش نمایندگان رسانه های ۱۲ کشور شامل برزیل، ایران، کوبا، اتیوپی، ژاپن، لایوس، ترکیه، نپال، پاکستان، اوکراین، روسیه و ویتنام حضور دارند.

هدف اصلی این همایش تبادل اطلاعات و تقویت همکاری های برد - برد است و برنامه ای برای رسیدن به راهکارهای نوین و جدید برای توسعه اجتماعی و شناساندن بیشتر شهر پکن به کشورهای دیگر محسوب می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =