کنگره حزب اتحاد ملت پنجشنبه برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس کمیته برگزاری کنگره حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، گفت: پنجمین مجمع عمومی سراسری حزب اتحاد ملت روز پنجشنبه بیست و یکم آذرماه برگزار می‌شود و در این کنگره شورای مرکزی، داوران و دبیرکل حزب انتخاب می شوند.

«جلال محمدلو» عصر سه شنبه درباره برگزاری پنجمین کنگره سراسری حزب اتحاد ملت، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا، اظهار کرد: کنگره حزب قرار بود در تاریخ ۳۰ آبان ماه برگزار شود ولی به دلایلی به تعویق افتاد و مقرر شد روز پنجشنبه ۲۱ آذر برگزار شود.

وی افزود: تغییرات اساسنامه‌ای و تطبیق با قانون جدید کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در دو مجمع فوق العاده پیشین انجام شده و این پنجمین مجمع عمومی سراسری و عادی حزب اتحاد ملت است که اعضای شورای مرکزی و داوران حزب نیز برای سومین بار توسط اعضای حزب از سراسر کشور (مجمع عمومی) انتخاب می شوند.

رئیس کمیته برگزاری کنگره حزب اتحاد ملت گفت: همچنین دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در این مجمع عمومی انتخاب می‌شود.

وی درباره گزینه های دبیرکلی حزب اتحاد ملت اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: ابتدا باید اعضای شورای مرکزی انتخاب شوند، پس از آن شورای مرکزی از میان خود گزینه‌هایی را معرفی و در معرض رای مجمع عمومی قرار دهند.

محمدلو خاطرنشان کرد: تغییر دبیرکل الزام قانونی ندارد و اگر دبیرکل فعلی حزب باردیگر نامزد شود در سمت خود ابقا می‌شود.

وی اعضای شورای مرکزی منتخب را ۳۰ نفر عنوان کرد و افزود: اعضای علی‌البدل این شورا ۱۰ نفر هستند و 7 تن به عنوان هیات داوری و 3 نفر نیز در جایگاه اعضای علی‌البدل داوری انتخاب می‌شوند.

به گزارش ایرنا، آخرین و چهارمین کنگره حزب اتحاد ملت ایران در تاریخ ۲۵ آبان ماه سال ۱۳۹۷ در سالن همایش های رازی تهران و با حضور جمعی از فعالان سیاسی از احزاب مختلف، نمایندگان مجلس و شورای شهر برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =