وزیر آموزش‌وپرورش به سئوالات نمایندگان پاسخ داد

تهران-ایرنا- وزیر آموزش‌وپرورش در نشست امروز با نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تعدادی از سئوالات دهگانه آنها پاسخ داد و قرار شد بقیه سئوالات در نشست‌های بعدی بررسی شود.

«میرحمایت میرزاده» سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، روز سه شنبه در گفت‌وگو با ایرنا از بررسی استیضاح محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: حدود ۶۲ نماینده خواستار استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش شده بودند که تعدادی از آنها امضایشان را پس گرفتند اما از آنجا که افراد باقیمانده بیشتر از ۱۰ نفر بودند، وزیر برای پاسخگویی در کمیسیون حاضر شد.

وی، خلف وعده در رتبه‌بندی معلمان، کلاس‌های بدون معلم، عدم تعیین کتب درسی، توزیع ناعادلانه نیرو، انتصابات ناکارآمد، عدم نظارت بر عملکرد مسئولان، عدم تعیین تکلیف نیروهای بلاتکلیف، مسائل مربوط به بسته های حمایتی، اردوگاه‌های رها شده و کمبود نیروی انسانی را از محورهای دهگانه مورد نظر نمایندگان سئوال کننده از وزیر آموزش‌وپرورش عنوان کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بررسی تعدادی از این سئوالات در نشست امروز با وزیر آموزش‌ و پرورش و موکول شدن پاسخ‌گویی به بقیه سئوالات در نشست‌های آینده خبر داد.

به گفته میرزاده حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان از اظهارات وزیر درباره مشکلات آموزش پرورش سیستان و بلوچستان و همچنین شکور پورحسین شقلان نماینده پارس‌آباد و بیله‌سوار درباره تحقق برنامه‌های آموزش‌وپرورش قانع نشدند و وزارت آموزش پرورش برای بررسی بیشتر این سئوالات و پاسخ‌دهی، دو هفته مهلت گرفت.

میرزاده با بیان این موضوع که بیت‌الله عبداللهی نماینده اهر و هریس راجع به مشکلات فضای آموزشی خصوصا در مناطق زلزله زده سئوال داشت، گفت: این نماینده از توضیحات وزیر آموزش‌وپرورش قانع شد.همچنین رضا انصاری نماینده داراب و زرین‌دشت از پاسخ وزیر درباره جذب نیرو و تبعیض در جذب نیرو در آموزش‌وپرورش قانع شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =