رفع موانع صدور مدارک فارغ‌التحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر در مراکز علمی کاربردی

تهران - ایرنا - مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: موانع صدور گواهی و مدارک فارغ التحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر در مراکز علمی کاربردی رفع شد.

به گزارش روز سه شنبه «ایثار»، محمد علی فقیه در دیدار و نشستی که با حضور مدیران ارشد دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور برگزار شد پس از طرح و تبیین آسیب‌های وارده به فارغ التحصیلان مراکز علمی کاربردی، ناشی از عدم صدور مدرک فارغ التحصیلی و تضییع حقوق دانشجویان شاهد و ایثارگر در استفاده از فرصت آزمون‌های شغلی و تحصیلی خواستار تعامل و همکاری هرچه بیشتر دانشگاه در زمینه رفع موانع موجود شد.
سید احمدرضا پیش‌بین معاون فرهنگی آموزشی دانشگاه ضمن تشریح فعالیت‌ها و حمایت‌های انجام شده از دانشجویان شاهد و ایثارگر به عزم و جدیت دانشگاه در خدمت‌رسانی به این عزیزان تأکید و راهکارهایی را برای رفع مشکل مدارک فارغ التحصیلی پیشنهاد کرد.
در پایان مدیرکل آموزش بنیاد گفت: نتیجه این جلسه منجر به عقد تفاهم نامه‌ای فیمابین اداره کل آموزش بنیاد و دانشگاه جامع علمی کاربردی شد که بر اساس آن در صورت عدم صدور گواهینامه توسط مراکز و تخطی از ماده ۲ قانون، دانشگاه مرکزی نسبت به صدور گواهی نامه موقت برای واجدین شرایط اقدام خواهد کرد.
شایان ذکر است در این دیدار مدیرکل خدمات آموزشی، مدیرکل شاهد و ایثارگر دانشگاه جامع علمی کاربردی و معاون اداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز حضور داشتند.

برگزاری نشست شورای هماهنگی دبیرخانه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت

دهمین نشست شورای هماهنگی و نظارت دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت روز سه‌شنبه ۱۹ آذرماه ۹۸ برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این نشست به طرح پیشنهاداتی در خصوص موضوع نام‌گذاری معابر در سراسر کشور و بازنگری و به‌روزرسانی آیین‌نامه‌های نام‌گذاری معابر پرداخت.
حجت‌الاسلام سید احمد ابطحی مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت نیز در این جلسه به برگزاری همایش ایثار اجتماعی با مشارکت دانشگاه امام صادق (ع) اشاره کرد و توضیحاتی را ارائه داد.
در ادامه نمایندگان دستگاه‌های عضو حاضر در این جلسه نیز به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =