افزایش تعامل دفتر تشکل‌های شاهد و ایثارگر با وزارت کشور

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر از آمادگی این اداره کل برای گسترش تعامل و همکاری با وزارت کشور در عرصه‌های مختلف خبر داد و گفت: تعداد ۱۱۰ تشکل ایثارگری از وزارت کشور مجوز رسمی دریافت نموده‌اند و با حمایت اداره کل دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در عرصه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

به گزارش روز سه شنبه «ایثار»، عادل مهری در نشست مشترک با زهرا عابدینی معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با اشاره به مجموعه فعالیت‌های دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر و تأکید بر اهمیت فعالیت‌های انجمن‌های مردم‌نهاد در عرصه‌های مختلف داخلی و خارجی، گفت: اداره کل دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با فعالیت‌های چندین ساله خود به جایگاهی دست پیدا کرده است تا با گروه گسترده‌ای از نخبگان و تشکل­‌ها در تعامل باشد که مایه افتخار و امیدواری است.
مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، تشکل‌های مردم نهاد را یک فرصت و ظرفیت در جهت هم افزایی بین نخبگان و فعالان با دستگاه‌ها و سازمانها برشمرد و افزود: در همین راستا از چندین سال قبل کارگروه‌ها و تشکل‌های مردم نهادی در عرصه‌های مختلف تشکیل شده که موضوعات بین‌المللی از جمله مباحث و موضوعات جدی در این کارگروه‌ها است.
وی با تأکید بر اینکه فعالیت تشکل‌های مردم نهاد مزیت‌های فراوانی را برای دستگاه‌ها و نهادهای ذی ربط به همراه خواهد داشت، افزود: فعالیت تشکل‌ها باعث می‌شود دستگاه‌ها و سازمانها از حالت ایستایی خارج و به تحرک و پویایی برسند و از سوی دیگر ظرفیت و فرصت خوبی برای استفاده از خلاقیت‌ها و توانمندی‌ها به ویژه در قشر نخبه کشور ایجاد شود.
۱۰ انجمن شاهد و ایثارگر به صورت بین‌المللی فعالیت کرده و صاحب کرسی مشورتی در سازمان ملل هستند
وی افزود: از این تعداد حدود ۱۰ انجمن شاهد و ایثارگر به صورت بین‌المللی فعالیت کرده و صاحب کرسی مشورتی در سازمان ملل هستند که از این حیث می‌توانند سرمایه خوبی در سطح جهانی باشند.
مهری در ادامه با تأکید بر اینکه اداره کل دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر آمادگی تعامل با وزارت کشور را اعلام می‌کند، تصریح کرد: آماده هستیم تا سطح تعاملات خود با وزارت کشور را در موضوعات مختلف ارتقا داده و این موضوع را از طریق امضای تفاهم‌نامه ادامه دهیم.

فعالیت انجمن‌های مردم نهاد را به عنوان افراد متخصص و دیپلماسی عمومی، یک فرصت و سرمایه مهم برای کشور
 زهرا عابدینی معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور، فعالیت انجمن‌های مردم نهاد را به عنوان افراد متخصص و دیپلماسی عمومی، یک فرصت و سرمایه مهم برای کشور دانست و اعلام کرد: موضوعاتی وجود دارد که از طریق انجمن‌های مردم نهاد بهتر و سریع‌تر به نتیجه می‌رسند و از این حیث بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌تواند در خصوص موضوعات مختلفی نقش‌آفرینی کند، هرچند که برای تأثیرگذاری در این رابطه نیازمند تقویت تشکل‌ها از طریق توانمندسازی با آموزش برای نقش آفرینی در عرصه‌های مختلف هستیم.
در پایان این نشست مقرر شد انجام کارها و برنامه‌های خاص به شکل مشترک برای جذب مشارکت‌های مردمی، همکاری‌­های اداری و تعاملات فیمابین با برگزاری نشستی با حضور انجمن‌های مربوطه و همچنین نشست‌های تخصصی بین مسئولان و کارشناسان دو حوزه انجام شود.
شایان ذکر است موضوع تعامل، همفکری و گسترش همکاری‌­های مشترک بین دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر و معاونت مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور، ارائه و اجرای طرح توانمندسازی جامعه ایثارگری، کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح استانی و ملی با کمک تشکل‌های ایثارگری در موضوعاتی از قبیل خانواده، زنان، کودک، فقر، معلولین، اعتیاد و... و. بهره مندی از امکانات و توانمندی‌های طرفین در راستای استفاده بهینه از فرصت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی، تبادل اطلاعات علمی و آماری از جمله محورهای پیشنهادی این تفاهم‌نامه است.

پیام تسلیت حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در پی درگذشت پدر شهیدان «بهادری زاده»

نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی درگذشت «حاج‌آقا عباس بهادری زاده» پدر شهیدان سرافراز «امید، مژگان و آرزو بهادری زاده» را تسلیت گفت.

در پیام حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی آمده، ‌پدران والامقامی که درراه رضای معبود از بهترین سرمایه‌های خویش گذشتند و فرزندان عزیز خود را درراه خدمت به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی نثار نمودند، اسوه‌های ایثار و نمونه‌های برتر استقامت و فداکاری‌اند.
 مرحوم «حاج‌آقا عباس بهادری زاده» پدر شهیدان سرافراز «امید، مژگان و آرزو بهادری زاده» پس از سال‌ها صبر و بردباری، ندای حق را لبیک گفت و به‌سوی معبود خویش شتافت. به روح این سفرکرده به ملکوت و ارواح تابناک فرزندان شهیدش درود می‌فرستم.
ضمن عرض تسلیت و همدردی با شما خانواده محترم، از پروردگار متعال علو درجات برای آن عزیز سفرکرده و شکیبایی و صبر جمیل برای بازماندگان مسألت دارم. ان شاء اللّه روح بلند آن مرحوم در بالاترین مراتب بارگاه قدسی با سالار و سرور شهیدان محشور و همجوار گردد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =