۳۵۵ میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان خراسان جنوبی پرداخت شد

بیرجند - ایرنا - مدیر امور شعب بانک قرض‌ الحسنه مهر ایران در خراسان جنوبی گفت: از مهرماه سال گذشته تاکنون چهار هزار و ۷۹۸ فقره تسهیلات به ارزش ۳۵۵ میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد استان پرداخت شده است.

حسین خزاعی روز سه‌شنبه در نشست خبری افزود: همچنین در این مدت ۱۹ فقره تسهیلات به ارزش ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی و ۳۶۳ فقره تسهیلات به ارزش ۳۴ میلیارد ریال به بنیاد مسکن برای احداث مسکن روستایی پرداخت شده است.

وی گفت: در یک سال گذشته ۵۶۴ فقره تسهیلات به ارزش ۱۵۵ میلیارد ریال از طریق بنیاد برکت و ۲۸۷ فقره تسهیلات به ارزش هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به زنان سرپرست خانوار استان پرداخت شده است.

مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در خراسان جنوبی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری ۲۳۰ فقره تسهیلات ازدواج معادل ۷۲ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های این بانک در زمینه اشتغالزایی گفت: امضای تفاهم‌نامه با شرکت سهامی فرش دستباف از جمله این اقدامات است که از این طریق علاوه بر کمک به خریداران فرش به رونق بازار فرش دستباف هم کمک قابل توجهی شده است.

وی همکاری با صندوق توسعه بخش کشاورزی را از دیگر اقدامات دانست و افزود: در این حوزه فعالیت‌های قابل قبولی ارایه خواهد شد.

خزاعی به اجرای طرح حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و گفت: در این طرح در شرایط فعلی بازار موقعیتی فراهم می‌شود تا هم فروشنده‌ای که نمی‌تواند به صورت اقساطی کالای خود را به فروش برساند و خریداری که نمی‌تواند خرید نقدی داشته باشد از این طریق به پول و کالای مورد نظرشان برسند.

وی مانده تسهیلات قرض‌الحسنه استان را معادل ۲ هزار و ۹۷۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این تسهیلات مربوط به ۳۳ هزار فقره است که توسط هم استانی‌ها پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت ۱۰ شعبه بانک قرض‌ الحسنه مهر ایران در استان خراسان جنوبی اظهار داشت: منابع استانی این بانک در استان بیش از سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است.

مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در خراسان جنوبی افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران برای فقرزدایی و رفع محرومیت‌های اقتصادی به ویژه در مناطق کمتر برخوردار فعالیت می‌کند و بر الگوی بانکداری اسلامی در راستای توانمندسازی و تقویت توان اقتصادی قشرهای مختلف جامعه تاکید دارد.

وی گفت: بانکداری ما بسیار شفاف است لذا هر فردی می‌تواند بدون مراجعه به شعبه از سایت بانک، معدل حساب خود را دریافت و با احتساب آن به بانک مراجعه کند.

مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در خراسان جنوبی بیان کرد: تسهیلات این بانک با کارمزد صفر تا چهار درصد در اختیار مردم قرار می‌گیرد که یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌ها نسبت به سایر بانک‌ها است.

وی افزود: ۲ شعبه جدید بانک قرض الحسنه مهر در حاجی آباد زیرکوه تا پایان امسال و در مهرشهر بیرجند تا خرداد سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

خزاعی گفت: تلاش در راستای گسترش بانکداری الکترونیک و بانکداری سبز از فعالیت‌های آتی بانک قرض‌ الحسنه مهر ایران است که از ۲۲ آذرماه سال جاری در تمامی شعب بانک استفاده از کاغذ محدود یا حذف می‌شود.

وی اظهار داشت: این بانک درخصوص مسئولیت اجتماعی خود در آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و پرداخت تسهیلات اشتغال به آنان نیز مشارکت دارد.

وی گفت: همچنین در طرح همیاران مهر به جای اینکه خیران به صورت مستقیم به نیازمندان کمک نقدی کنند با افتتاح یک حساب بانکی ویژه این پول صرف پرداخت وام قرض‌ الحسنه به نیازمندان می‌شود و با بازگشت اقساط آن به بانک این زنجیره خیررسانی هیچگاه قطع نخواهد شد.

مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در خراسان جنوبی با اشاره به دوازدهمین سالگرد تاسیس این بانک افزود: در این مدت ۱۱۴ هزار نفر از هم استانی‌ها افتتاح حساب داشته‌اند و بیش از ۷۰ هزار فقره تسهیلات نیز توسط بانک پرداخت شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =