برنامه های تازه برای نمایشگاه کتاب کرمان تدارک دیده شد

کرمان - ایرنا - به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نمایشگاه کتاب کرمان مصوبه شورای فرهنگ عمومی را دارد و برنامه‌های تازه ای برای آن تدارک دیده شده است.

محمد رضا علیزاده روز سه شنبه در نشست هماهنگی و برنامه ریزی نمایشگاه بزرگ کتاب استان کرمان افزود: هجدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان از هفتم تا سیزدهم دی با حضور ناشران بزرگ کشوری و استانی  در محل مجتمع نمایشگاهی جنوب شرق برگزار می شود.

وی بیان کرد: نمایشگاه کتاب کرمان از بزرگترین نمایشگاه های کتاب کشور است و  مردم در سال‌های گذشته استقبال بسیار مناسبی از این نمایشگاه داشتند و ناشران هم با رغبت در آن  شرکت می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصریح کرد: نمایشگاه کتاب امسال چند ویژگی مهم دارد و تاکنون جلسات متعددی در این رابطه برگزار شده است.

وی اظهار داشت: استاندار کرمان به ترویج فرهنگ مطالعه در استان تاکید دارند و پنجشنبه‌های کتابخوانی در استانداری کرمان برگزار می‌شود که می تواند الگویی برای ترویج کتابخوانی باشد.

علیزاده با بیان اینکهما نمایشگاه کتاب صرفا یک فروشگاه کتاب نیست تاکید کرد: برنامه‌های فرهنگی از جمله نشست های نقد و بررسی کتاب، نشست‌های فرهنگی شهرستان‌ها و جشن امضای کتاب و غیره در حاشیه برگزاری این نمایشگاه برگزار می‌شود.

وی گفت: فراخوان و ثبت‌نام ناشران کتاب در سطح کشور برای حضور در نمایشگاه کتاب کرمان انجام شده و ناشران استانی نیز در نمایشگاه حضور دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به تغییر زمان برگزاری نمایشگاه کتاب افزود: زمان برگزاری نمایشگاه کتاب بستگی به یکسری عوامل دارد که  سال گذشته در آبان برگزار شد و امسال به دی‌ماه رسیدیم که از نظر ما زمان مناسبی نبود.

وی تصریح کرد: نگران آن هستیم که بعد فاصله نمایشگاه با شهر مشکلاتی ایجاد کند و اگر استقبال خوبی از این نمایشگاه نشود جایگاه نمایشگاه کتاب کرمان در سطح کشور تضعیف می شود.

علیزاده اظهار داشت: ۲۱ دستگاه می‌توانند در برگزاری نمایشگاه کتاب با ما همکاری کنند و باید با همراهی همه دستگاه ها و  برنامه‌ریزی مناسب حضور اقشار مختلف در نمایشگاه را داشته باشیم،  

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در این نشست گفت: نمایشگاه کتاب یک رویداد فرهنگی است که باید با عظمت برگزار شود و در نمایشگاه سال گذشته به رغم مشکلات اقتصادی استقبال و فروش خوبی را شاهد بودیم.

محمد صادق بصیری افزود: باید با تجربه گرفتن از گذشته و نقاط ضعف و قوت نمایشگاه های قبلی، هجدهمین نمایشگاه کتاب کرمان به خوبی برگزار شود.

وی با اشاره به فاصله داشتن محل نمایشگاه از شهر کرمان تصریح کرد: باید با کمک شهرداری و سایر دستگاه ها وسائل نقلیه عمومی جهت رفت آمد مردم اختصاص دهیم و افت احتمالی بازدید کننده را جبران کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =