تاکید سفیر ایران بر افزایش حجم مبادلات اقتصادی تهران و دوشنبه

تهران- ایرنا- سفیر ایران در دوشنبه در دیدار با وزیر مالیه تاجیکستان بر ضرورت افزایش حجم مبادلات اقتصادی دو کشور تاکید کرد. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان، «محمدتقی صابری» سفیر جمهوری اسلامی ایران با «فیض‌الدین قهارزاده» وزیر مالیه (دارایی) جمهوری تاجیکستان دیدار و در خصوص راه‌های گسترش روابط دو کشور در زمینه‌های اقتصادی و مالی تبادل نظر کرد. 

وزیر مالیه تاجیکستان در این دیدار، با اشاره به سابقه طولانی دوستی و اشتراکات دو ملت و دولت ایران و تاجیکستان، بر ضرورت تعمیق  همه جانبه همکاری‌ها به ویژه در زمینه اقتصادی تاکید کرد. 

وی با قدردانی و اظهار رضایت از کیفیت فعالیت شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های بزرگی چون سد و نیروگاه راغون و نیروگاه سنگتوده ۲، خواستار افزایش سرمایه‌گذاری تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی در کشورش شد و گفت: با توجه به توانمندی فنی و صادراتی شرکت‌های ایرانی در بسیاری از حوزه‌ها، آماده همکاری برای ساخت کارخانه‌های مشترک هستیم.

«محمدتقی صابری» سفیر ایران در دوشنبه نیز در این دیدار، با اشاره به ظرفیت‌های بالا و ماهیت مکمل بودن اقتصاد ایران و تاجیکستان، بر ضرورت افزایش حجم مبادلات اقتصادی دو کشور تاکید کرد. 

وی با برشمردن تحولات مربوط به تقویت روابط دوجانبه در ماه‌های اخیر و برگزاری سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در تهران، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری در همه زمینه‌ها و اجرای پروژه های مشترک را با تاجیکستان اعلام کرد. 

در این دیدار طرفین بر ضرورت تقویت و توسعه همکاری‌های فیمابین به ویژه در بخش خصوصی دو کشور از طریق اتاق‌های بازرگانی تاکید کردند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =