۴۵۰ سی‌سی گروه خونی کمیاب O بمبئی در انتقال خون فارس اهدا شد

شیراز-ایرنا- دارنده گروه خونی نادر و کمیاب O بمبئی با حضور در اداره کل انتقال خون فارس به دعوت این اداره کل برای اهدای خون پاسخ مثبت داد و ۴۵۰ سی‌سی از خون خود را برای کمک به یک بیمار نیازمند به این گروه خونی اهدا کرد.

مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان فارس، سه‌شنبه با بیان این مطلب در گفت‌ و گو با ایرنا اظهار داشت: اهدای این گروه خونی بسیار کم است و تنها، زمانی رخ می‌دهد که بیماری با این گروه خونی نیازمند همگروه باشد.

مصطفی آرین درباره روند اهدای این گروه خونی کمیاب گفت: دارندگان گروه خونی O بمبئی به ‌صورت عادی خون اهدا نمی‌کنند بلکه در مواردی معدود، این سازمان با اعلام فراخوان به افراد دارای این گروه خونی، اطلاع‌رسانی می‌کند و آنها درصورت امکان برای اهدای خون حضور می‌یابند.

وی، درباره این گروه خونی خاص گفت: افراد دارای این گروه خونی نادر تنها باید از همگروه خود خون دریافت کنند و نمی‌توانند از هیچ گروه خونی دیگر حتی O منفی خون بگیرند.

مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون فارس ادامه داد: گروه خونی O بمبئی نه مثبت است و نه منفی و ویژگی‌های خاصی دارد، البته این نوع خون، بیماری خاصی را درمان نمی‌کند بلکه تنها علت کمیاب و نادر بودنش تفاوت در آنتی‌بادی‌های موجود در آن است.

آرین، همچنین در مورد شناسایی افراد دارای گروه خونی O بمبئی بیان کرد: زمانی که افراد برای انتقال خون به این سازمان مراجعه می‌کنند، با توجه به آزمایش‌های گروه خونی، شناسایی می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =