حفط نظام نیازمند کنار گذاشتن منافع فردی و گروهی است

یزد - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد گفت: در شرایط کنونی که به لطف خدا توفیق خدمت به شهروندان را پیدا کردیم ، بایدمنافع شخصی و گروهی را کنار بگذاریم و برای حفظ نظام بیشتر تلاش کنیم .

احمد ترحمی روز سه شنبه در شورای اداری ابرکوه، با بیان اینکه مردم به عنوان ولی‌نعمتان ما شایسته تلاش و توجه بیشتری هستند، تاکید کرد: به برکت خون پاک شهدا باید در جهت رشد ، ارتقا ، توسعه ، ظرفیت های مناطق دور افتاده و کمتر توسعه یافته تلاش کنیم.

وی اظهارکرد: ابرکوه با توجه به ظرفیت بالایی که دارد، انتظار می رود، بتواند با مدیریت خوب و ضمن بهره وری مطلوب از نیروی انسانی کارآمد و ظرفیت های وسیعی که در حوزه کشاورزی و  گردشگری دارد، گام های اساسی برای توسعه و رشد اقتصادی بردارد.

رییس ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد یادآور شد: یکی از برنامه های اساسی و سیاست های راهبردی مدیریت اجرایی ارشد استان ، رشد و توسعه متوازن ۱۰ شهرستان  است.

ترحمی تصریح کرد: توجه ویژه به مناطق دور افتاده و کمتر برخوردار یزد از سیاست های راهبردی تدوین شده دولت تدبیر و امید است .

وی در ادامه اضافه کرد: سند آمایش سرزمین با نگاه توسعه متوازن ، توجه بیشتر به مناطق کمتر توسعه یافته و دارای ظرفیت تهیه و  تدوین شده است.

ترحمی با اشاره به اینکه هم افزایی، همراهی و تعامل خوبی در استان  وجود دارد، خاطرنشان کرد: در شورای تامین و برنامه ریزی شاهد تعامل بیشتر مسوولان هستیم که همه دست به دست هم بدهند تا باری از دوش مردم و قدمی در راه توسعه و آبادانی مناطق دور افتاده بردارند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد با بیان اینکه ابرکوه از نیروهای کارآمد زیادی  برخوردار است ، خاطرنشان کرد: هر مدیری از این شهرستان در بدنه استان فعالیت دارد ، با انگیزه و تلاش و در نهایت سعی و کوشش فعالیت می کنند.

ترحمی با اشاره به اینکه در انتصاب افراد در نهایت شفافیت عمل می کنیم و هیچ زد و بند سیاسی، حرف و حدیثی هم وجود ندارد ، تاکید کرد: در انتصاب فرمانداران ، معاونان و بخشداران از ظرفیت نیروهای بومی در حوزه وزارت کشور استفاده شده و تا حدی تلاش شد این موضوع رعایت شود.

وی بیان کرد: گرچه عمر مسوولیت ها هرچند کوتاه و گذراست ، چه خوب است خدمت به مردم ، همیشه سر لوحه کار همه مسوولان باشد.  

وی یادآور شد: فرمانداران و بخشداران باید تابع سیاست های نظام و مجری برنامه های دولت باشند، زیرا دولت برخاسته از متن نظام است.

ترحمی همچنین گفت: قانونمداری  و رعایت قانون هرچند اگر برخی قانون ها عیب و نقصی داشته باشد، وظیفه فرمانداران است که در این زمینه دقت و تلاش کنند.

معاون استانداری یزد تصریح کرد: فرمانداران و بخشداران ارتباط با امامان جمعه ، نهادها ، خیرین و... را در برنامه کاری خود داشته باشند و از ظرفیت هایی که در شهرستان در این ارتباط وجود دارد برای چرخه خدمت استفاده کنند.

ترحمی همچنین با اشاره به تحریم های ظالمانه دشمن افزود: با وجود تحریم ها و کارشکنی ها، صادرات نفت همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به توطئه و تلاش دشمن در حوزه اقتصادی تاکید کرد: باید با حفظ  وحدت ملی و امیدآفرینی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی تلاش کرد.

رییس ستاد انتخابات استان یزد در ادامه با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند ماه ۹۸ تصریح کرد: سلامت انتخابات ، مشارکت حداکثری و قانومداری مورد توجه مجریان انتخابات است.

ترحمی با بیان اینکه از همه امکانات باید برای برگزاری انتخابات استفاده شود، خاطرنشان کرد: مسوولان دستگاه های دولتی که بودجه عمومی دریافت می کنند به هیچ وجه حق تبلیغ له و علیه افراد تاییده شده را ندارند .

ترحمی در این نشست که مدیران کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل و پدافند غیرعامل استانداری یزد حضور داشتند ، عباس مهری را به عنوان معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ابرکوه و حبیب حسینی را به عنوان بخشدار مرکزی این شهرستان معرفی کرد و از خدمات غلامرمرضا حیدری معاون قبلی فرمانداری  و همچنین محمدجواد آقایی و عباس مهری بخشداران سابق بخش مرکزی ابرکوه  قدردانی کرد.

همچنین در این نشست امام جمعه ابرکوه گفت: هر مسوولی باید این توفیق را داشته باشد که به مردم خدمت کند زیرا، خدمت بی منت یکی از شاخصه های توفیق است که خداوند متعال به مسوول می دهد.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی  بابیان اینکه ،فلسفه وجودی دولت خدمت کردن به مردم است ، اظهارکرد: برغم مشکلات و فشارهای اقتصادی و تحریم های ظالمانه دشمن، مسوولان برای حل مشکلات مردم تمام توان خود را به کارگیرند.

 رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه تاکیدکرد: مسوولان و کارگزاران نظام تلاش خود را برای حل مشکلات مردم به کار می گیرند ، اما گاهی این تلاش ها برغم مشکلات اقتصادی و توطئه و تحریم های اقتصادی چندان مشهود نیست و با وجود فشارهای اقتصادی دشمن ، همه مسوولان و همه قوا تلاشان برای حل مشکلات مردم است.

همچنین محمد کاظمی نسب فرماندار ابرکوه  بر ضرورت خدمت به مردم در شرایط فعلی اقتصادی تاکید کرد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

این شهرستان با ۲ بخش مرکزی و بهمن و نیز شهرهای ابرکوه و مهردشت، ۳۴ روستا دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =