۱۹ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۱
کد خبرنگار: 1913
کد خبر: 83589206
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ارتش لبنان پنج جوان معترض را در طرابلس بازداشت کرد

بیروت - ایرنا - ارتش لبنان امروز (سه شنبه) در بیانیه ای اعلام کرد پنج تن را که با آتش زدن لاستیک و سطل های زباله بزرگراه صربا – طرابلس در شمال لبنان را بسته بودند بازداشت کرد.

در این بیانیه آمده است: این پنج تن به جرم راه بندان و نیز آتش زدن سطل ها و کیسه های زباله و قرار دادن آن ها مقابل منزل چند نماینده ی مجلس و درگیری و توهین به آنان به بهانه ی دزدی و فساد مالی، بازداشت و به مقام های قضایی تحویل شدند .

در بیانیه ارتش لبنان آمده است: در تجمع اعتراضی جوانان طرابلس ، شماری از آنان به طرف منزل مسکونی نمایندگان مجلس از جمله «فیصل کرامی» و نیز محافظانش سنگ پرتاب کردند و با آنان درگیر شدند که نیروهای ارتش با قصد جداکردن دو طرف وارد عمل شدند که این درگیری به مجروح شدن ۶ نظامی منجر شد.

فیصل کرامی نماینده مجلس و رییس «جریان کرامت» در شمال لبنان در نشست خبری امروز در طرابلس اقدام غیر اخلاقی برخی از معترضان را محکوم و تاکید کرد: این جریان اجازه نخواهد داد عده ای به نام جنبش اعتراضی، چهره ی شهر طرابلس را خراب کنند.

وی گفت: خاندان کرامی و اعضای آن از عبدالحمید کرامی گرفته تا پدرم عمر کرامی و برادرش رشید کرامی نخست وزیران پیشین لبنان هیچ گاه پرونده ی فساد مالی نداشته و از زمان استقلال لبنان در سال ۱۹۴۳ میلادی تا کنون اموالی از دیگران و بیت المال ندزدیده اند که جوانان بخواهند از آنان پس بگیرند.

فیصل کرامی فرزند عمر کرامی افزود: این افراد می خواهند چهره جنبش اصلاحی مردم لبنان را تحریف و هرج و مرج را جایگزین آن کنند. رهبران و بیشتر فعالان این جنبش از این رفتارها به دور هستند و خاندان کرامی با هدف مبارزه با گرانی، فقر و بیکاری، فساد مالی و اداری و دزدی اموال عمومی با این جنبش خواهد ماند.

عمر کرامی شخصیت اهل سنت و متحد سوریه بود که پس از ترور «رفیق حریری» نخست وزیر فقید لبنان در بهمن سال ۱۳۸۳ خورشیدی جایگزین وی شد اما  چند ماه بعد و در سال ۱۳۸۴ در اثر اعتراض و فشار مردم استعفا کرد و پنج سال پیش درگذشت.

وی برادر رشید کرامی بود. رشید هم چند دوره به پست نخست وزیری لبنان رسید و در سال ۱۹۸۷ میلادی در حالی که از طرابلس به بیروت باز می گشت در جریان انفجار در بالگرد حامل وی، جان باخت.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =