فروش بازی‌های کامپیوتری در فضای مجازی بهانه‌ ای برای کلاهبرداری

تهران-ایرنا- رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری فیشری خبر داد که با ساخت درگاه جعلی به بهانه خرید بازی‌های کامپیوتری از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کرد.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سرهنگ  تورج کاظمی در توضیح این خبر، بیان داشت: اوایل آذرماه امسال پرونده ای از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای تهران با موضوع کلاهبرداری به پلیس فتا برای شناسایی متهم ارجاع شد.

وی عنوان کرد: شاکی جوان ۱۸ ساله ای بود که در تحقیقات پلیسی مدعی شد در شبکه اجتماعی اینستاگرام با صفحه ای که بازی های کامپیوتری را می فروخت، آشنا شدم و تصمیم به خرید یکی از بازی های گرفتم و درخواست خرید کردم. لینکی برای من فرستاده شد که تنها  از طریق آن می‌توانید مبلغ خرید را واریز کنید و پس از آن درگاه بانک بر روی صفحه باز شد که  بعد از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی ام در صفحه درگاه بانک، عملیات ناموفق بود و من نتوانستم بازی را خرید کنم.

این مقام انتظامی ابراز داشت که شاکی اظهار داشت که پس از یک روز پیامی دریافت کردم و متوجه شدم مبلغ ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال از حساب بانکی ام برداشت شده است که بلافاصله به بانک مراجعه کردم و مطلع شدم که درگاه بانک جعلی بوده و مدیر کانال از حسابم پول برداشت کرده است.

رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: شناسایی و بررسی موضوع در دستور کار تیمی از ماموران تخصصی پلیس فتا گرفت و ماموران موفق شدند در تحقیقات پلیسی جوانی ۲۵ ساله ساکن تهران حوالی خیابان ناصرخسرو را شناسایی کنند.

وی عنوان کرد: نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و دستور بازداشت این متهم اخذ شد.

کاظمی ادامه داد: متهم که در ابتدا منکر بزه انتسابی بود، با مشاهده مدارک جمع آوری شده، به جرم ارتکابی اقرار کرد و اظهار داشت: از  بی اطلاعی بعضی از کاربران فضای مجازی سوء استفاده می کرده است و با ساخت درگاه جعلی بانک به محض ثبت اطلاعات بانکی توسط کاربران در فضای مجازی، اطلاعات وارده شده را سرقت و در فرصت مناسبی مبالغی از حساب بانکی کاربران بر می داشته است.

رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد به کاربران فضای مجازی هشدار داد: برای خرید از سایت‌های معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند، استفاده کنند.

 فیشینگ تکنیک سرقت هویت در شبکه اینترنتی است و فیشرها از طرق مختلف کاربر را به سمت صفحات شبیه سازی شده بانک ها و یا سایر سرویس ها هدایت و اطلاعات شخصی نظیر شماره کارت بانکی، نام کاربری، کلمه عبور و کلیه اطلاعات لازم برای برداشت از حساب را سرقت می کنند..

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha