توجه بیشتری به ساماندهی فاضلاب کرمانشاه می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- وزیر نیرو با اشاره به اهمیت ساماندهی فاضلاب کرمانشاه گفت: ساماندهی فاضلاب این شهر به صورت ویژه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

رضا اردکانیان روز سه‌شنبه در حاشیه سفر به استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: ساماندهی فاضلاب شهر کرمانشاه و ایجاد تصفیه خانه این شهر یکی از مباحث مهم مورد بحث در استان کرمانشاه است.

وی گفت: سعی می‌کنیم طرح ساماندهی فاضلاب شهر کرمانشاه به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وزیر نیرو تاکید کرد: به دنبال آن هستیم که از امکانات بیشتری در رابطه با این طرح استفاده کنیم که تا پایان سال آن را به نتیجه مطلوبی برسانیم.

ساماندهی فاضلاب مطالبه مهم مردم کرمانشاه است

استاندار کرمانشاه نیز در گفت و گو با ایرنا در رابطه با این طرح گفت: این طرح مدتهاست که به یک مطالبه جدی برای مردم استان تبدیل شده است.

هوشنگ بازوند با بیان اینکه کرمانشاه تنها مرکز استانی است که درگیر ساماندهی فاصلاب آن هستیم، افزود: این طرح باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

به گفته مدیران آب و فاضلاب استان کرمانشاه در هر شبانه ‌روز حدود ۱۴۵ هزار متر مکعب فاضلاب در شهر کرمانشاه تولید می‌شود که تنها بخش کمی از آن تصفیه می شود و بقیه بدون طی مراحل کامل تصفیه در رودخانه‌های شهر تخلیه می‌شود.

اکنون رودخانه‌های «آبشوران» و «قره سو» در شهر کرمانشاه به کانال‌های روباز فاضلاب تبدیل شده و به گفته مسوُولان، فاضلاب شهر ۹۵۰ هزار نفری کرمانشاه در آنها تخلیه می‌شود.

با اینکه همواره مسوُولان استان بر موضوع ساماندهی آبشوران، قره سو و سیستم تصفیه فاضلاب شهر کرمانشاه تاکید داشته اند و کار را نیز تا حدی پیش برده اند اما طولانی شدن این پروژه ها باعث ایجاد فضای یاس در روند توسعه شهر کرمانشاه شده است.

وزیر نیرو امروز در معیت رییس مجلس شورای اسلامی به استان کرمانشاه سفر کرد و در جریان این سفر یک روزه ۶ پروژه صنعت آب و برق با اعتباری بیش از هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی شد.

در جریان این سفر پروژه آبرسانی به ۵۵ روستا در سطح استان با اعتباری بیش از ۱۳۱ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید که این پروژه بیش از سه هزار و ۳۰۰ خانوار روستایی با جمعیتی بیش از ۱۱ هزار و ۷۰۵ نفر را از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند کرد.

پروژه خنک کاری و ارتقای توان نیروگاه اسلام آبادغرب با اعتباری در حدود ۱۱۰ میلیارد تومان از دیگر پروژه هایی بود که در این سفر افتتاح شد.