هزار و ۳۳۹ فقره تسهیلات اشتغالزایی در چهارمحال و بختیاری پرداخت شد

شهرکرد- ایرنا- مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران چهارمحال و بختیاری گفت: یک هزار و ۳۳۹ فقره تسهیلات اشتغالزایی به ارزش ۱۴۷ میلیارد ریال با همکاری بنیاد برکت از ابتدای امسال تاکنون در استان پرداخت شد.

علی توکلی روز سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران این استان افزود: در راستای رونق اشتغال و مهار نرخ بیکاری در استان به ویژه در مناطق روستایی و کمتر برخوردار، تفام‌نامه همکاری با بنیاد برکت از مهرماه سال گذشته بسته شد.

وی ادامه داد: در همین راستا از ابتدای انعقاد تفاهم‎نامه تاکنون ۲۹ هزار فقره تسهیلات به ارزش ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است که یک هزار و ۳۳۹ فقره مربوط به سالجاری است.

توکلی، با بیان اینکه تسهیلات پرداختی در رونق اشتغالزایی استان موثر واقع شده است، تصریح کرد: با نظارت‌های بانک تمامی تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان در جهت اهداف تعیین شده هزینه شده و انحرافی در این خصوص وجود ندارد.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در سالجاری ۷ هزار فقره تسهیلات نیز به ارزش ۴۱۴ میلیارد ریال به افراد نیازمند و زیرپوشش کمیته امداد پرداخت شده است.

توکلی، طرح همیاران مهر را از طرح‌های اثرگذار این بانک در راستای ترویج فعالیت‌های نیکوکارانه دانست و گفت: از این محل این طرح که شامل کمک‌های خیرین است، ۴۹ فقره تسهیلات به ارزش یک میلیارد و ۵۸۵ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی همچنین از افزایش سقف تسهیلات به واحدهای تولیدی از ۲۰۰ میلیون ریال به ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد و افزود: این اقدام در راستای تحقق شعار سال انجام گرفته است.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با بیش از ۹۷۴هزار نفر جمعیت است و نرخ بیکاری در این استان بالاست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =