آیین پایانی جایزه کتاب سال ایلام هفته آینده برگزار می شود

ایلام - ایرنا-آیین پایانی سومین دوره جایزه کتاب سال روز یکشنبه بیست و چهارم آذرماه همزمان با هفته پژوهش در ایلام برگزار می شود.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  ایلام روز سه شنبه در گفت وگویی خبری اظهار داشت: سومین دوره جایزه کتاب سال با مشارکت موسسه فرهنگی، هنری اقلیم هشت ایلام و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام اجرایی شده است.

یونس قیطانی هدف از برگزاری جایزه کتاب سال را حمایت و تشویق مولفان، مترجمان و مصححان و ناشران متعهد و ارتقای فرهنگ جامعه اسلامی، حفظ استقلال و هویت فرهنگی، اعتلا و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی عنوان کرد. 

وی افزود:  آثار برتر  منتشر شده مولفان و پدیدآورندگان ایرانی و خارجی در حوزه ایلام شناسی، آثار مولفان و پدیدآورندگان ایلامی در تمام حوزه‌ها، آثاری که برای اولین‌بار در سال ۱۳۹۷ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چاپ و براساس فراخوان اعلامی به دبیرخانه ارسال  شده اند  مخاطب  و موضوع فراخوان  سومین دوره جایزه کتاب سال ایلام است.

وی  اضافه کرد: رونمایی از پوستر سومین  دوره جایزه کتاب سال استان، نشست نقد و بررسی کتاب، رونمایی از کتاب مجموعه اشعار شاعر توانمند ایلامی حشمت منصوری جمشیدی... از دیگر برنامه های هفته پژوهش است.  

قیطانیافزود: برنامه های متنوعی از سوی معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام به مناسبت هفته پژوهش پیش بینی شده که جایزه کتاب سال استان ایلام از مهم ترین آنهاست.

مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  نیز به عنوان میهمان سومین دوره جایزه کتاب سال ایلام روز شنبه بیست و سوم آذر ماه ضمن دیدار  با اصحاب قلم، نویسندگان و ناشران استان از دفاتر نشرها و کتابفروشی های استان  بازدید خواهد کرد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =