۱۹ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۷
کد خبرنگار: 2487
کد خبر: 83589133
۰ نفر

برچسب‌ها

ایران اسلامی تا ابد به احترام شهدا می‌ایستد

تهران - ایرنا- رهبرارکستر، نویسنده و نقاش برجسته ایرانی مقام شهدا را والا و مقدس برشمرد و گفت: ایران اسلامی تا ابد به احترام شهدا می‌ایستد.

لوریس چکناواریان درباره مراسم پاسداشت شهدای هنرمند، گفت: برگزاری پاسداشت و تجلیل از شهدای هنرمند کار بسیار بزرگ و ستوده ای است. چرا که شهدا فارغ از هر دین و مذهب و ملیت و حرفه و پیشه ای برای ما مقدس هستند و در نظرملت ایران جایگاه بسیار والا و بزرگی دارند.
رهبر بسیاری از ارکسترهای مهم جهانی همچنین افزود: نه تنها شهدا بلکه خانواده های معظم و شریف آنها نیز دارای ارج و قرب مثال زدنی هستند چراکه عزیزشان را برای همیشه در راه مام وطن و میهن هدیه کرده اند و باید به این بزرگواران ادای احترام ویژه ای داشت.
وی افزود: بنده به عنوان یک هنرمند در عرصه موسیقی ۱۶ سال از عمرم را صرف خلق سمفونی دفاع مقدس کردم که امیدوارم ادای دینی با آواها و نت های موسیقی و به زبان فاخر هنر برای شهدای سرزمینم باشد.
چکناواریان همچنین افزود: وظیفه همه اقشار جامعه بزرگ هنرمندان ایران در قبال شهدا این است که در هررشته هنری اعم از گرافیک، سینما، تائتر، ادبیات، شعر، موسیقی، نام و یادی به گزارش عصر سه شنبه سازمان بسیج هنرمندان کشور، از این سرافرازان بشود تا درتاریخ این مرزوبوم و به یادگار برای نسلهای آتی باقی بماند. به نظربنده ایران و ایرانی تا ابد به احترام شهدا خواهد ایستاد و ارج و قرب این موجودات آسمانی همیشه زنده است.
مرکز بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت سازمان بسیج هنرمندان کشور مراسم پاسداشت شهدای هنرمند کشور را برگزار می‌کنند.
دراین برنامه قرار است از شهدای هنرمند رشته‌های مختلف هنری از جمله سینما، هنرهای نمایشی، موسیقی و سرود، هنرهای تجسمی، عکاسی، ادبیات، خوشنویسی، و شعر تجلیل و تکریم به عمل آورده شود.
این مراسم  شنبه ۲۳ آذرماه از ساعت ۱۷:۳۰ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =