۱۹ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۳
کد خبرنگار: 2205
کد خبر: 83589127
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پلیس فتا: برای دریافت رمز یکبار مصرف از طریق بانک اقدام شود

بیرجند - ایرنا - رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) خراسان جنوبی گفت: رمز یکبار مصرف (پویا) از ۲ طریق نرم‌افزاری و پیامکی قابل استفاده خواهد بود و برای کسب اطلاعات لازم از طریق شعب بانک اقدام شود.

سرهنگ علی محمدپور روز سه‌شنبه افزود: برای دریافت اپلیکیشن بانک به سایت بانک یا فروشگاه‌های معتبر مراجعه و از دانلود هرگونه نرم افزار از طریق شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های غیرمجاز خودداری شود.

وی بیان کرد: برای دریافت رمز یکبار مصرف نیازی به پرداخت وجه یا ثبت‌نام در سایتی نیست و اطلاع‌رسانی های لازم در این خصوص از طریق رسانه‌های جمعی یا سرشماره‌های معتبر بانک مربوطه به اطلاع همشهریان خواهد رسید.

رییس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: مردم به پیام‌ها و درخواست‍‌های مشکوک به خصوص پیامک‌هایی که از خطوط موبایل شخصی دریافت می‌شود توجه نکنند و موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی با این پلیس درمیان بگذارند.

وی افزود: شماره موبایل‌هایی که اقدام به ارسال پیامک‌های مشکوک می‌کنند را به شماره ۱۹۵ ارسال کنید.

سرهنگ محمدپور اظهار داشت: کاربران حتما رمز اینترنتی یکبار مصرف را فعال کنند چون با این کار به دلیل متغیر بودن رمز، احتمال گرفتار شدن در دام فیشرها کاهش و امنیت کاربران در فضای مجازی افزایش می‌یابد.

وی گفت: با گسترش فناوری‌های نوین امروز امور مهم کاربران اعم از خریدها، امور بانکی و غیره در بستر اینترنت صورت می‌گیرد که به منظور جلوگیری از سوء‌استفاده از اطلاعات کارت‌های بانکی و افزایش امنیت در پرداخت‌ها فعال سازی رمز یکبار مصرف ضروری است.

رییس پلیس فتا استان خراسان جنوبی افزود: متاسفانه مجرمین از این موضوع سوء‌استفاده کرده و با طراحی سایت‌ها و درگاه‌های بانکی جعلی (فیشینگ) اطلاعات مالی کاربران را به سرقت می‌برند و تمام حسابشان را خالی می‌کنند.

وی گفت: کاربران گرامی قبل از دریافت رمز یکبار مصرف با مراجعه به سایت بانک مربوطه راهنمای فعال کردن رمز یکبار مصرف را دریافت کنند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =