۱۷۰ نفر از داوطلبان نمایندگی مجلس در فارس از جوانان هستند

شیراز-ایرنا- از مجموع ۹۱۷ نفری که در استان فارس نام خود را برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به ثبت رسانده‌اند، ۱۷۰ نفر آنها از جوانانی هستند که سن آنان بین ۳۰ تا ۳۵ سال است.

رییس ستاد انتخابات استان فارس، سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه ثبت نام این ۹۱۷ نفر قطعی شده است، بیان داشت: سن ۲ نفر از این داوطلبان بین ۷۱ تا ۷۵ سال است و سن مابقی داوطلبان شرکت در این رقابت انتخاباتی، بین این ۲ رده سنی قرار دارد.

سید احمد احمدی‌زاده، افزود: همچنین از مجموع این ۹۱۷ نفر، ۸۲۱ نفر مرد و ۹۶ نفر زن هستند.
وی ادامه داد: همچنین ۳۱ نفر از داوطلبان دارای مدرک حوزوی، ۱۲۱ نفر دارای مدرک دکترا، ۷۰۰ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد و ۶۵ نفر دارای مدرک کارشناسی هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اظهار داشت: ۳۷۱ نفر از داوطلبان نمایندگی مجلس که در استان ثبت‌نام آنها قطعی شده است مربوط به حوزه انتخابیه شیراز و زرقان است که از این تعداد ۴۹ نفر زن و ۳۲۲ نفر مرد هستند.
احمدی‌زاده گفت: در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان نیز میانگین سنی داوطلبان شامل ۸۱ نفر بین ۳۰ تا ۳۵ سال، ۶ نفر بین ۶۶ تا ۷۰ سال و بقیه نیز بین این ۲ رده سنی جای دارند.
وی افزود: در میان داوطلبانی که اقدام به نام‌نویسی در این استان کرده‌اند ۳۴ نفرشان دارای سابقه نمایندگی هستند که پنج نفرشان متعلق به شهرستان شیراز و زرقان است.
او بیان کرد: همچنین برای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرنگان رهبری در استان فارس نیز تاکنون سه نفر نام‌نویسی کرده‌اند.

ثبت نام داوطلبان نخستین انتخابات میان‌دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری که از پانزدهم آذرماه ۹۸ آغاز شده تا بیست و یکم همین ماه ادامه دارد.

نخستین انتخابات میان‌دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به همراه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه ۹۸ برگزار خواهد شد و مردم فارس یکی از نمایندگان خود را به جای مرحوم آیت‌الله اسدالله ایمانی که اردیبهشت ۹۷ دعوت حق را لبیک گفت، انتخاب خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =