شورای عالی استان‌ها فرصت سیاست‌گذاری ویژه فراهم کند

تهران- ایرنا- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شورای عالی استان‌ها مطابق قانون می تواند فرصت‌های سیاست گذاری ویژه و بی نظیری را فراهم کند و باید از این ظرفیت برای اثرگذاری اجتماعی بهره برداری کرد.

جمعی از اعضای شورای عالی استان ها امروز - سه شنبه- با علی اکبر ولایتی دیدار و در خصوص زمینه‌های همکاری های علمی و دانشگاهی گفت و گو کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار در خصوص صادرات فرهنگی و جذب سرمایه‌های سرگردان ایرانیان اظهارداشت: ایران با دارا بودن هشت هزار کیلومتر مرز مشترک دریایی، خاکی و همسایگی با ۱۵ کشور از فرصت بی نظیری برخوردار است که باید برای استفاده از این فرصت‌ها برنامه ریزی لازم را انجام داد.

رییس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر این که برای توسعه و رفاه استان‌ها باید بیش از پیش فعالیت کرد، افزود: در این زمینه به کارگیری ظرفیت علمی و نخبگانی کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ولایتی با یادآوری حوادث اخیر در کشور تصریح کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران قصد داشتند با سوء استفاده از مشکلات اقتصادی پیش آمده زمینه دخالت و ایجاد آشوب را فراهم کنند تا سبب واگرایی بین مردم و دولت شوند. این مدلی است که در انقلاب های مخملین یا رنگین هم اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد:‌ در برخی کشورها مانند لیبی و بولیوی با این مدل موفق شدند، اما در کشورهایی مانند ونزوئلا و یمن موفق نشدند و در عراق و لبنان هم مشکلاتی ایجاد کردند که با تدبیر مردم راه به جایی نخواهند برد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: در ایران نیز با توجه به نقش بی بدیل رهبر معظم انقلاب در هدایت و مدیریت عالی کشور و هوشیاری مردم، تمامی نقشه های شوم دشمنان ملت خنثی و بی اثر شد.

ولایتی با توجه به سابقه تاریخی دخالت بیگانگان در ایران، انقلاب اسلامی را ماحصل هویت شیعی مردم دانست و گفت: در قانون اساسی، شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان یک رکن و برگرفته از آیات الهی مورد توجه قرار گرفته شده است. همچنین  شوراها به عنوان یکی از مظاهر اصلی مردم سالاری به دلیل داشتن ظرفیت های قانونی می‌توانند نقش بسیار مهم و راهبردی را برای حل مشکلات مردم ایفا کنند.  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر ولایتی، وی با توجه به پیشنهادات و نظرات مطرح شده و با هدف ایجاد تعامل و بهره مندی از ظرفیت‌ها، آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای همکاری با شورای عالی استان ها را اعلام کرد.

همچنین اعضای شورای عالی استان ها نظرات و پیشنهادهای خود را در این دیدار مطرح کردند.

ضرورت برنامه ریزی در راستای بالا بردن جایگاه شورا و تاثیرگذاری مطلوب و قانونی شوراهای اسلامی در مجامع مختلف، تدوین و برنامه ریزی فرهنگی در شهرها و کشورهای همسایه در راستای آشنایی هرچه بیشتر مردم منطقه با فرهنگ بومی و اسلامی کشور، جذب سرمایه های سرگردان ایرانیان در خارج از کشور، زمینه های بهره‌برداری از ظرفیت‌های دانشگاه‌های آزاد اسلامی از جمله موضوع های مورد گفت و گو در این دیدار بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =