۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۰
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83589037
۰ نفر

برچسب‌ها

خدمات بی‌منت و رایگان در مناطق محروم شاهین‌دژ

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ گفت: ساکنان روستاهای محروم و کم‌برخوردار «قوزلوی‌علیا» و «قوزلوی‌سفلی» از توابع این شهرستان به صورت رایگان خدمات پزشکی دریافت کردند.

سیاوش جبارزاده روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این طرح با مشارکت بسیج جامعه پزشکی اجرا شد، افزود: یک گروه پزشکی شامل پزشک عمومی، بهیار و دارویار و کارشناس بهداشت خانواده در این روستاهای سخت‌گذر حضور پیدا کردند و به ویزیت و مداوای اهالی این ۲ روستای محروم پرداختند.

وی ادامه داد: این گروه پزشکی خدماتی چون ویزیت، پانسمان، تحویل دارو، آموزش‌های بهداشتی و درمانی به خصوص در مورد بیماری‌های واگیردار و شیوع آنفلوانزا و مشاوره‌های تنظیم خانواده را به صورت رایگان به مردم این روستاها عرضه کردند.

وی اضافه کرد: این گروه پزشکی در این منطقه در مجموع به ۱۲۰ نفر خدمات پزشکی و دارویی رایگان، آموزش‌های خود مراقبتی و تست فشارخون ارایه کردند.

جبارزاده با بیان اینکه امسال ۱۷ اکیپ پزشکی به ۳۴ روستای محروم و کم‌برخوردار شاهین‌دژ اعزام شده‌اند، اضافه کرد: اعزام گروه‌های پزشکی در راستای بهره‌مندی مردم ساکن در مناطق محروم و کم‌برخوردار از خدمات بهداشتی و درمانی و با همکاری بسیج جامعه پزشکی صورت می‌گیرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ تاکید کرد: خدمت‌رسانی به اقشار کمتر برخوردار جامعه در راستای محرومیت‌زدایی در حوزه سلامت و بهداشت از اهداف اصلی بسیج جامعه پزشکی است.

افزایش شاخص‌های بهداشت عمومی و دسترسی آسان به خدمات درمانی و بهداشت و همچنین توجه به حفظ سلامت مردم حتی در دورترین نقاط مرزی کشور را از جمله دستاوردهای مهم نظام در حوزه بهداشت است.

روستاهای «قوزلوی‌علیا» و «قوزلوی‌سفلی» از دهستان صفاخانه، بخش مرکزی شاهین‌دژ و در ۲۳ کیلومتری جنوب شرقی این شهر قرار دارد.

شاهین دژ دارای ۹۲ هزار نفر جمعیت است که ۳۸ هزار نفر آن در مناطق شهری و مابقی در مناطق روستایی ساکن هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha