۱۴۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان مرکزی کشف شد

اراک - ایرنا - فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: ۱۴۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر در عملیات‌های یک هفته اخیر پلیس در نقاط مختلف استان کشف شد.

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ«حسن مفخمی شهرستانی» افزود: در عملیات های پلیس استان مرکزی در این مدت ۶ نفر از قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر دستگیر شدند.
وی ادامه داد : از این میزان کشفیات ۷۲ کیلوگرم مواد مخدر در ادامه عملیات های پیشگیرانه در مبادی ورودی استان در یک ماموریت مشترک پلیسی در یکی از استان‌های غربی کشور کشف شد.
فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطر نشان کرد: طرح‌های عملیاتی پلیس در مبارزه با مواد مخدر با قاطعیت ادامه داشته و شهروندان در تمامی ساعات شبانه روز می‌توانند در صورت اطلاع از هر گونه اخبار در این خصوص، مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

یک میلیارد ریال کالای قاچاق در شازند کشف شد
فرمانده انتظامی شهرستان شازند نیز  از توقیف یک میلیارد و ۲۳ میلیون ریال کالای قاچاق در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ « محمدعقیل سلگی» افزود: در تداوم طرح‌های مبارزه با قاچاق کالا ، ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالای پلیس آگاهی شهرستان، در پی تحقیقاتی، از تردد ۲ دستگاه خودروی سواری حامل کالای قاچاق از جاده‌های مواصلاتی شهرستان مطلع شده و برنامه‌ریزی لازم را برای شناسایی و توقیف آنها آغاز کردند.


وی ادامه داد: ماموران پلیس در یکی از جاده‌ مواصلاتی شهرستان، خودروهای مورد نظر را مورد شناسایی قرارداده و درعملیاتی متوقف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان شازند یادآور شد: مأموران در بازرسی از خودروهای توقیفی، مقدار۲۹۰ کیلوگرم انواع لباس و ۸۶۰ عدد  لوازم یدکی خودروی خارجی قاچاق و فاقد هرگونه مدارک معتبرگمرکی را کشف کردند.
سرهنگ سلگی اظهارداشت: این خودروها از یکی از استان های جنوبی، عازم مرکز کشور بودند که با هوشیاری مأموران متوقف شدند.
وی افزود: در این عملیات ۲ متهم دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شدند.

سارق مغازه موبایل فروشی در اراک دستگیر شد
فرمانده انتظامی شهرستان اراک گفت: در عملیات ماموران کلانتری ۱۱ این شهرستان، سارقی که ۲۰ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را سرقت کرده بود، دستگیر شد.
سرهنگ «امیر مختاری» افزود: چندی پیش درگزارشی به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ در خصوص سرقت تعدادی گوشی تلفن همراه از یک مغازه موبایل فروشی در یکی از محله های شهر اراک، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.


وی ادامه داد: با آغاز تحقیقات تخصصی ماموران انتظامی، سرانجام سارق شناسایی و در عملیاتی از سوی ماموران کلانتری ۱۱ دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به یگان انتظامی دلالت شد.
سرهنگ مختاری خاطر نشان کرد: در مراحل تحقیقات پلیس، سارق شناسایی و اموال مسروقه از مخفیگاهش کشف و بعد از سیر مراحل قانونی به مالباخته تحویل داده‌شد.

استان مرکزی در کشف انواع موادمخدر به نسبت شاخص جمعیتی، جایگاه هجدهم کشور را دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =