فوت ۲ بیمار مبتلا به ویروس آنفلوانزا در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ۲نفر از مبتلایان به ویروس آنفلوانزا در این استان تاکنون جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ایرنا محمدعلی دریک روز سه‌شنبه در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده در سالن جلسات استانداری لرستان اظهار داشت: افراد فوت شده ۲ زن ۷۶ و ۶۳ ساله بوده که زمینه بیماری های ریوی داشته اند.

وی گفت: ۲هزارو ۶۷۸ مورد بیمار  از ابتدای مهر ماه امسال به مراکز درمانی استان مراجعه کرده اند که تنها ۱۹ مورد به ویروس این بیماری مبتلا شده بودند.

وی افزود: ۳۴۶ مورد بیمار مبتلا به آنفلوآنزا در مراکز درمانی استان بستری شده و بهبود یافته اند که پیش بینی می شود حد اکثر تا  ۲۰ روز آینده  موج این بیماری از استان خارج شود.

وی بیان کرد: سرعت انتشار آنفلوآنزا بسیار سریع بوده و برای افراد دارای بیماری های زمینه ای، قلب و عروقی، سرطانی، دیابتی، زنان باردار و کودکان خطرناک است که ارتباطی به آنفلوآنزای پرندگان ندارد.

دریک با اشاره به اینکه  ویروس آنفلوآنزا امسال سه تا چهار هفته زودتر در کشور شیوع یافت ادامه داد: از اول مهر تاکنون تعداد جان باختگان مبتلا به این بیماری  به ۸۱ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =