دستیاران رشته زنان و زایمان شیراز به محل تحصیل بازگشتند
عکس تزیینی است

شیراز - ایرنا- اخباری مبنی بر انصراف دستیاران تخصصی رشته زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ادامه تحصیل منتشر شد که اینک مدیر گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرده همه آنان به محل کار و تحصیل بازگشتند.

 دکتر سعید البرزی مدیر گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز  سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با رایزنی و صحبت هایی که با دستیاران تخصصی رشته زنان و زایمان انجام گرفت مشکل آنها رفع شد و اکنون همه دستیاران سال یک ورودی ۹۸ که شامل ۱۲ نفر از دانشجویان دختر این دانشگاه هستند به محل تحصیل و کار بازگشته اند.

پیشتر اعلام شده بود این افراد در نامه‌ای با اشاره به آینده مبهم شغلی خود ضمن اعلام انصراف گروهی، برنامه های کشیک و موظفی بیمارستانی خود را هم ترک کرده اند. 

بر اساس نامه ای که به امضای مدیر گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در فضای مجازی منتشر شده است، گروه دستیاران سال یک ورودی ۹۸ که شامل ۱۲ نفر از دانشجویان دختر این دانشگاه هستند در نامه‌ای با اعلام انصراف گروهی، برنامه های کشیک و موظفی بیمارستانی خود را هم ترک کرده اند.

در این مطلب آمده بود:‌دکتر البرزی دراین نامه که خطاب به دکتر خسروی رییس دانشکده پزشکی شیراز نوشته اعلام کرده این اقدام بدون هیچ هماهنگی و اطلاع به دفتربخش زنان و بدون اطلاع دستیاران سالهای بالاتر صورت گرفته است.

در این نامه همچنین تقاضا شده است افرادی که این نامه را امضا کرده و انصراف داده اند به علت عدم رعایت اخلاق حرفه ای به کمیته انضباطی معرفی شوند و در جهت جایگزینی و تکمیل ظرفیت دستیاران سال یک گروه زنان اقدام شود.

گفته می شود ناامیدی نخبگان جوان ایران از آینده علت این انصراف دسته جمعی بوده است.